AresCAD – Arayüzdeki Özellik Paletleri

Alman menşeli AresCAD ile alışkın olduğunuz CAD deneyimini, akıllı üretken çizim özellikleri ve uygun lisans bedelleri ile elde edin. Diğer CAD programlarına benzer arayüzü, üstün .dwg, .dxf vb. uzantılı dosya uyumluluğu, 2 ve 3D çizim imkanı ve ömürlük lisans fırsatı ile AresCAD ideal bir çizim programıdır.

ARES Commander 3 ayrı çizim arayüzü sayesinde CAD’deki alışkanlıklarınızı değiştirmez ayrıca programın arayüzünü pencerenin sol üst kısmında bulunan sekmeden kolayca değiştirebilirsiniz. Arayüzü nasıl kullanacağınızla ilgili daha detaylı bilgi için “AresCAD’in Arayüzü” isimli teknik blog yazımıza ulaşabilirsiniz.

Klasik arayüzü kullanım alışkanlıklarınıza göre düzenleyebilmek için araç matrisini açabilirsiniz. Araç Matrisini ilk kez açtığınızda boş bir panel olarak göreceksiniz. Araç matrisini sürüklediğinizde özellikler paleti gibi davranan bir kullanıcı arayüzü olduğunu görebilirsiniz.

Nasıl Çalışır:

  • Takım Matrisini görüntülemek için:

Menü çubuğunu veya yuvalanmış araç çubuğunu sağ tıklayın ve Araç Matrisi’ni (veya ToolMatrix) seçin.

  • Araç Matrisi, kayan veya yerleştirilmiş palet olarak açılır.

– veya –

Kapat’a tıklayın.

  • Araç Matrisine bir araç çubuğu yerleştirmek için:

Bir araç çubuğunun solundaki araç çubuğunun solundaki tutamağı tıklayın ve araç çubuğunu Araç Matrisi üzerine sürükleyin.

  • Araç çubuğundan bir araç çubuğunu kaldırmak için:

Araç çubuğunun başlığını tıklayın ve grafik alanına (yüzdürmek için) veya programın masaüstünün bir kenarına sürükleyin (kenetlemek için).

  • Araç Matrisindeki araç çubuklarını yeniden düzenlemek için:

 

Araç çubuğu başlığını tıklayın ve araç çubuğunu araç matrisi üzerine sürükleyin.

 

Alman Graebert firması kalitesi, üstün teknolojileri, inovasyona olan tutkuları ve dünya çapındaki milyonlarca kullanıcısı ile CAD endüstrisinde tanınırdır. ARES Commander, ARES Touch ve ARES Kudo Alman Graebert şirketinin 30 yılı aşkın teknoloji uzmanlığı ile geliştirdiği eşsiz CAD yazılımlarıdır. Bilgisayarınızdaki ARES Commander’ın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sağ üstteki düğmeyi kullanarak veya F1 tuşuna basarak YARDIM’ı ziyaret edebilirsiniz. ARES Commander, ARES Touch ve ARES Kudo ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@datakey.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aşağıdaki indirme butonuna tıklayıp, formu doldurduğunuzda ARES Commander’ı bilgisayarınıza indirebilirsiniz.