Sophos Intercept X Nedir?

Sophos Intercept X Nedir?

Anti-Exploit, Anti-Ransomware ve Root Cause Analiz özelliklerini imza tabansız teknolojisi ile sunan uç nokta koruma katmanını kuvvetlendiren yeni nesil uç nokta koruma platformudur.

En önemli özelliği ise sadece Sophos Endpoint Protection değil diğer tüm 3rd parti uç nokta koruma platformları ile birlikte çalışabilmektedir.


Sophos Central üzerinden çok bir süre içerisinden konumlandırma sağlanabilir.

  • Genel zararlı bulaştırma ve gönderim tekniklerini tanıyarak ve anlık bu hareketleri önleyerek bilinmeyen tehditlere ve 0-day zafiyetlerine karşı koruma sağlar.
  • CryptoGuard motoru ile spontane olan zararlı veri şifreleme aktivitelerini tespit ederek fidye tabanlı (ransomware) zararlılarını durdurur.
  • Fidye tabanlı yazılımın zarara uğrattığı veya şifrelediği dosyaları geriye getirebilme (rollback) özelliği.
  • Meydana gelen olay için dosya, proses ve register kayıtlarında kök analiz imkanı
  • Sadece virüs temizleme değil zararlı kodun kök temizlemesi ve register kayıtlarının silinmesi özelliği.

Dosyalarınız Rehin Alınmadan Fidye Yazılımını Durdurun

  • Fidye yazılımlar son zamanlarda işletmelerin kâbusu haline gelen bir numaralı zararlı yazılım saldırısıdır.
  • Üretim verimliliğinizi olumsuz yönde etkileyen fidye yazılımları dosyalarınızı şifreler ve fidye ödenene kadar rehin tutar.
  • Sophos Intercept X size CryptoGuard ile fidye yazılımlarının kullandığı güvenilir dosya ve işlemle ile anında yapılan şifrelemeyi önler.
  • Çözümümüz ile fidye yazılımı engellenirken, CryptoGuard dosyalarınızı eski güvenilir haline geri getirir.

Kök Neden Analizi Tehditler Göz Önüne Serer

Fidye yazılımına maruz kaldınız! Fidye yazılımı nasıl girdi, nereye gitti, nereleri etkiledi ve en önemlisi ne yapmalısınız? Tüm bunları sizin için hallediyoruz.

Detaylı ve derinlemesine analiz saldırıların kök nedenini ve bulaştığı yolları gösterirken sisteminize bulaşan zararlı yazılımlardan nasıl kurtulacağınız gösterir ve güvenliğinizi sağlama alır.

Exploit Prevention Çağımızın Tehditlerini Engeller

Sophos Intercept X’in sunduğu emsalsiz teknoloji, siz saldırıdan etkilenmeden saldırganı durdurmak için tasarlanmıştır. Intercept Yüz milyonlarca zararlı yazılım örneğini incelemekten ziyade fidye yazılımlarının kullandığı yayılma yöntemleri üzerinde yoğunlaşır. Bu sayede sıfırıncı gün saldırılarına daha siz maruz kalmadan engellemiş olur.

Size Intercept X ile beraber güçlü bir virüs temizleyicisi sunmaktayız. Çoğu geleneksel virüs temizleyicileri saldırıya olanak sağlayan zararlı yazılım dosyalarına silerken Sophos Clean zararlı kodun kendisini ve zararlı yazılım yarattığı kayıt anahtarlarını da ortadan kaldırır. Cihazınız adeta yeni format atılmış gibi temiz bir şekilde çalışır.

*Sophos Clean Sophos Intercept ile birlikte gelir ya da ayrı bir ürün olarak satın alınabilir.