MailStore Outlook Eklentisi kurulumu başarılı olmasına rağmen, Outlook’ta görüntülenmiyor.

Outlook Eklentisi görünmüyor

Bunun sebebi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir:

  • Eklentiler:

MailStore Outlook Eklentisinin Outlook Seçenekleri > Eklentiler’de listelenip listelenmediğini kontrol edin. Eklenti listede yoksa, Yönet > COM Eklentileri > Git’i tıklayın ve Eklenti girişinin işaretlendiğinden emin olun.

Eklenti COM Eklentileri’nde listelenmemiş mi Outlook Seçenekleri > Eklentiler > Yönet > Devre Dışı Bırakılan Öğeler > Git’e gidin ve Eklentinin Etkinleştirilmiş olduğundan emin olun. Ardından, COM Eklentileri’nde Eklenti girişinin işaretlendiğinden emin olun.

Eklenti COM Eklentileri’nde ve Devre Dışı Öğelerde listelenmiyorsa, Outlook’u yönetici olarak açın, Outlook Seçenekleri > Eklentiler> Yönet > COM Eklentileri > Git > Ekle … konumuna gidin ve kurulum dizinine gidin eklentisini seçin ve MailStoreOutlookAddin3_x64.dll ve ya MailStoreOutlookAddin3_x86.dll dosyasını ekleyin.DLL dosyalarının kaydedileceği şekilde Eklentiyi yeniden kurmanız gerekebilir.

  • Regedit içinden anahtarları denetleyin:

Outlook Eklentisi yükleme davranışı kayıt defteri anahtarları tarafından denetlenir. 32-Bit bir Windows’da 64-bit bir Office veya 32-bit bir Office kullanırken kayıt defteri anahtarının değeri HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Office \ Outlook \ Addins \ MailStoreOutlookAddin3.AddinModule \ LoadBehavior 3 olmalıdır .

64 bitlik bir Windows’da 32 bitlik bir Office kullanırken, anahtar HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Office \ Outlook \ Addins \ MailStoreOutlookAddin3.AddinModule \ LoadBehavior yolunda bulunabilir olmalıdır

Bu tuşların HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Office \ Outlook \ Addins \ MailStoreOutlookAddin3.AddinModule \ LoadBehavior’de çıkması durumunda, HKEY_LOCAL_MACHINE içindeki anahtarlar yine de tercih edilecek ve orada düzeltilmesi gerekecektir.

  • Makro güvenliği:

MailStore Outlook Eklentisinin Outlook Seçenekleri > Eklentiler > Yönet > COM Eklentileri > Git ve Yük Davranışı’nda listelenip listelenmediğini kontrol edin

Yüklü değil. Başlarken imzalanmış ve yüklenen sertifika COM Eklentisi güvenilir değil Kaynak listesi.” veya “Yüklenmedi.

Kullanıcı makroları devre dışı bırakmayı seçti.”. Bu durumda, kullanıcı Outlook Seçenekleri> Güven Merkezi> Güvenlik Merkezi Ayarları …> Makro Ayarları ayarını yapmadı ayarladı ve yüklü eklentilere makro güvenlik ayarlarını uygula ayarını yaptı ve Outlook’un başlatılması sırasında Eklentiyi devre dışı bıraktı.

Eklentiyi yüklemek için makro güvenliğini düşürün ve Outlook’un başlatılması sırasında Eklentiyi etkinleştirin veya yüklü eklentilere makro güvenlik ayarlarını uygula ayarını devre dışı bırakın.

Varsayılan olarak Eklenti ana şablon olarak Outlook Şerit’le bütünleşmektedir. Outlook Seçenekleri > Şerit Özelleştir’e gidin ve Ana Sekmeler’de bir MailStore girişi olduğunu doğrulayın. Durum yoksa,> Ana Sekmeler > Posta Deposu > Ekleme veya Özelleştirmeler > Sıfırla komutlarından Eklenti Ekle komutlarını ekleyebilirsiniz.

Add-In’i burada ihtiyaçlarınıza göre ayarlamayabilrisiniz.

  • Başka bir neden de bozuk bir Outlook profili. Yeni bir profil oluşturmaya çalışın ve MailStore Outlook Eklentisinin orada görüntülenip görüntülenmediğine bakın.
  • .NET framework 4.5.1’in bir özellik olarak yüklü mü etkinleştirildiğini kontrol edin. Örneğin, varsayılan olarak Windows 7’de bu durum geçerli değildir.
  • MailStore Grup İlkesi’ni ” MailStore Outlook Eklenti Araç Çubuğunu Varsayılan Yap Etkinleştir ” seçeneğini devre dışı bırakmadığınızdan emin olun.
  • MailStore Outlook eklentisi Outlook tarafından devre dışı bırakılmış olabilir, örn . Aşırı yükleme süresine, bu durumda lütfen bu makaleyi okuyun:

https://cs.mailstore.com/index.php?/Knowledgebase/Article/View/96