GFI Web Monitor Nedir? Özellikleri

İşinizin ve sisteminizin internet kullanımını en az çabayla yönetin. Kullanıcıların verimliliğini izleyin ve kontrol altına alın, güvenliğinizi arttırın ve bant genişliğinizi akıllıca yönetin.

Web etkinliğinizi kontrolünü sağlayın ve web tabanlı tehditlere karşı ağınızı ve sisteminizi koruyun.

  • Geliştirilmiş verimlilik için web aktivitelerinizi izleyin ve kontrol edin.
  • Şirket maliyetlerinizi azaltmak için bant genişliğini ve internet kullanımını farkındalık yaratarak yönetin.

Özellikler:

Uygulama izleme ve kontrolü yöntemi

GFI Web Monitor, web uygulamalarını gelişmiş kontrol teknolojisini kullanarak isim ve kategoriye göre engelleyebilir. Bu kategoriler; dosya paylaşımı, anlık mesajlaşma, sosyal medya, ortak iş ağı, medya akışları, oyunlar/oyun siteleri ve diğer sekiz kategoriye bölünmüş uygulamaların kontrolünü ve izlemesini sağlar.

Uygulama kontrolü

GFI Web Monitor Nedir?

Sosyal medya siteleri ve kontrolü yöntemi

Sosyal medya siteleri pazarlama amaçları için gereklidir. Anında mesajlaşma ve sosyal kontrol politikalarını, en detaylı filtreleme yeteneklerini sağlar.

GFI WebMonitor, örnek vermek gerekirse; Facebook uygulamalarını ve oyunlarını Facebook’u engellemeden engelleyebilir veya Gmail sohbetini engelleyebilir, ancak e-posta yolu ile engelleyebilir.

Sosyal kontroller

Uzaktan filtreleme yöntemi

Uzaktan filtreleme özelliği, yöneticilerin şirket ağından ayrıldıktan sonra dizüstü bilgisayarlarını koruyabilmelerini ve filtreleyebilmelerini sağlar. Altyapıya olan değişiklikler önemli değildir ve web proxy ile internete çıkma ihtiyacı da yoktur.

Aracı sayesinde, şirket içindeki sunucu tarafından tanımlanan ilkeleri uygulamak için çevrimiçi aramaları kullanan bağımsız bir uygulamadır.

Uzaktan filtreleme

Arama motoru izleme ve kontrolü yöntemi

Google, Bing ve Yahoo’da kullanıcı aramalarını izlemek GFI WebMonitor tarafından tespit edilmemek için yapılan girişimleri ve terörizm veya silahlarla ilgili yüksek riskli faaliyetler gibi olası sorunları tespit etmeye yardımcı olur.

Arama motoru terimlerinin izlenmesi, şirketinizin genel işleyiş halinin iyi bir göstergesi olabilir.

Web kullanım politikaları yöntemi

GFI Web Monitor, uygun görülebilir miktarda kolay web girişini tanımlayan kullanım süresi politikaları belirlemenizi sağlar. Bu özellik, potansiyel verimlilik kaybı ile tam bir web sitesi engellemesi arasında, denge oluşturmaya yardımcı olur, bunun sonuçları da kötü niyetli çalışanlara yol açabilir.

Sörf zamanı politikaları

Web tabanlı tehditlere karşı koruma yöntemi

GFI Web Monitor, farklı ve güvenli iki anti-virüs motoru kullanarak tüm indirmeleri tarayarak mükemmel sıfır gün (Zero Day) tehdit koruması sağlar.

Bu koruma güvenliği ayrıca, kullanıcıların kötü amaçlı, kimlik avı yapan veya güvensiz web sitelerini ziyaret etmelerini önler ve böylece web tabanlı tehditlerden çok yüksek düzeyde korunmanızı sağlar.

web tabanlı tehditler

web tabanlı tehditler

WebInsights yöntemi

WebInsights, geçmiş etkinliklere dayanan kullanıcı davranışı için bir temel oluşturarak anahtar web etkinliğine ve güvenlik parametrelerine göre eşi görülmemiş bir görünürlük sağlar.

WebInsight’lar, gerçek verileri bant genişliği tüketimini, güvenlik olaylarını veya üretkenlik endişelerini kapsayacak şekilde dizinlere eklemektedir.

Bu yeni gösterge panoları, bant genişliği kullanımını, kullanıcı etkinliğini ve güvenlik olaylarını zaman içinde analiz etmenize yardımcı olur. Bu, ağınızın ve sisteminizin durumunu bir önceki haftaya, birkaç hafta öncesine veya geçen aya göre karşılaştırmak için çok daha kolay hale getirir.

Bağlantıları gerçek zamanlı olarak engelle

Eylem tabanlı uyarılar yöntemi

Ziyaret edilen web sitelerine dayalı gerçek zamanlı uyarıları tanımlama yeteneği, web siteleri engellenmiş veya harcanılan bant genişliği yüksek riskli durumları öngörmenizi sağlar.

Büyük boyutta yüklemeler, virüs salgınları, çalışanların arama geçmişleri ve uygunsuz sitelerin ziyaret edilmesi, sizlere hemen sunulan önemli konular arasındadır.

Eylem tabanlı uyarılar

Eylem tabanlı uyarılar

Eylem tabanlı uyarılar

Web bağlantılarını gerçek zamanlı olarak engelle yöntemi

GFI WebMonitor ürünün benzersiz gerçek zamanlı monitörü, Bilgi İşlem yöneticilerinin maksimum izinsiz indirmeleri görmelerini ve meydana geldiğinde bunları engellemelerini sağlar.

Canlı bağlantılar için kategori, web sitesi ve kullanıcı tarafından filtreleme ve bunları bilerek sona erdirme yeteneği, Bilgi İşlem yöneticisini sıkı bir şekilde kontrol altına alır.

Bağlantıları gerçek zamanlı olarak engelle

Saydam Proxy modu yöntemi

Saydam mod özelliği, yöneticilerin istemci makinelerini bir proxy kullanacak şekilde yapılandırmak zorunda kalmadan, GFI WebMonitor kısmına entegre etmelerine olanak tanır.

Bu, Bilgi İşlem departmanınız için ek işlemler veya görevler olmadan ve kablosuz cihazların herhangi bir müdahalesine gerek kalmadan, kablosuz ağlarınıza bağlı herhangi bir cihaz için web erişimi söz konusu olduğunda politika uygulamasını sağlar.

Saydam proxy özelliğinin avantajları:

  • İstemci bilgisayarları bir proxy üzerinden geçirecek şekilde yapılandırmaya gerek yoktur.
  • Ürün özelliklerinden faydalanmak için, şirketin kablosuz bağlantı noktalarına bağlanan mobil cihazları yapılandırmaya gerek yoktur.
  • Trafik, bir web ağ geçidi üzerinden doğrudan yönlendirilebilir ve internete bağlanan tüm kullanıcılar korunacak ve sorunsuzca filtrelenecektir.