GFI Archiver Nedir?

Yönetim kısmı çok basit ve hızlı olan, Microsoft SQL veri tabanı eklenmesini ve yönetimini otomatik olarak yapması, kullanıcıların istenildiğinde, geçmiş veya arşivlenmiş e-postalarına yine Outlook tarafından da kolayca ulaşabilmeleri, gerektiğinde yöneticilerin bağlı çalışanlarının geçmiş e-postalarına da ulaşılmasını aynı kolaylıkla sağlaması, mobil cihazlar üzerinden arşivlenmiş e-postalara erişime imkan vermesi gibi özellikleri içermesi ürünün üst düzey olduğunu göstermektedir.

Microsoft Exchange 2007/2016, Office 365, Google Apps ile bütünleşmiş bir şekilde sorunsuz çalışmaktadır.


E-posta, dosya ve takvimler için arşivleme yöntemi

 • GFI Archiver, e-postalarınızı, dosyalarınızı ve takvim girişlerinizi arşivlemenizi sağlar. Dosya Arşivleme Asistanı (FAA), kullanıcılar arasında dosya paylaşmanızı ve bunları çevrimiçi depolama sağlayıcılarına güvenmeden merkezi ve güvenli bir şekilde depolamanızı sağlar.
 • Şirketlerin iş açısından kritik olan tüm iletişimlerini ve önemli dosyalarını etkili bir şekilde depolamasını ve yönetmesini sağlar. Ayrıca, arşivdeki şirket bilgilerinin çok fazla işlevselliklerine dayanan bir dizi raporla yöneticilere iş akışlarına istianeden erişim sağlar.
 • Şirketler tek bir merkezi konsol üzerinden depolarında e-posta, dosya ve klasörleri, takvim girişlerini, faksları, SMS ve sesli mesajları güvenli bir şekilde arşivleyebilir. Tüm iş ve kişisel iletişimleriniz orijinal biçiminde saklanır ve her zaman hızlı, kolay ve basit bir şekilde arayabilir ve alabilirsiniz.
 • Şirketlerin iş iletişimlerini verimli bir şekilde yönetmelerini sağlayarak, depolama maliyetlerinden tasarruf etmelerine ve uyumluluğa yardımcı olurken verimliliği artırmasına yardımcı olur. Şirketler ayrıca konsol üzerinden MailInsights yönetim raporlama aracını kullandıklarında, iş açısından kritik veri arşiv deposundan maksimum değer alırlar.

GFI Archiver Nedir?

Sadece e-posta değil


Depolama alanına kaydetme yöntemi

 • Verimliliği artırmak, sunucu performansını en üst seviyede tutmak ve zararlı olabilecek PST dosyalarına olan güveni azaltmak için e-posta/e-postaları merkezi bir depoya otomatik olarak arşivleyebilirsiniz.
 • Aynı e-postanın birden çok kopyası yerine, çoklu alıcı e-postasının ve eklerinin tek bir kopyasını saklamak için tek örnekli depolama (SIS) kullanır. Ek olarak, e-posta eklerini gerçek zamanlı olarak sıkıştırdığından daha fazla depolama tasarrufu elde edersiniz, bu da depolama kaynaklarınızı daha iyi kullanır.
 • GFI Archiver ile arşiv depolarınızı otomatik olarak yönetebilir, böylece her arşiv depolarınızın boyutunu ve yeni bir arşiv deposuna ne sıklıkla giriş yapmak istediğinizi tanımlayabilirsiniz. Bu program sayesinde ihtiyaçlarınız isteklerinize göre ölçeklendirilir. Göreceli olarak düşük bir e-posta hacmine sahip orta ölçekli bir kuruluşsa SQL Express kullanabilir ve SQL Server lisanslama maliyetlerinde daha fazla tasarruf sağlayabilirsiniz. Yüksek sayıda e-postaya sahip daha büyük kuruluşlar, e-posta arşivlerini SQL’de saklamayı tercih edebilirler.

save-on-depolama


Dosya bütünlüğünü ve birliğini etkinleştirme yöntemi

Dosya Arşivleme Asistanı (FAA), kurumsal olarak çalışanların ve ekiplerin, üçüncü taraf çevrim içi dosya depolamasına güvenmeden paylaşılan belgeler üzerinde çalışmasına olanak tanır. Tüm önemli şirket verileriniz güvenli, uyumlu ve aranabilir bir arşivde saklanır. Dosya Arşivleme Asistanı (FAA) bileşeni, kullanıcılarınızın dosyalara kaydettiği her değişikliği arşivler ve GFI Archiver ara birimi aracılığıyla erişilebilen bir dosya geçmişi oluşturur. Kullanıcılar, eski halinde olan dosyaları alabilir veya bir dosyanın aynı anda iki veya daha fazla kullanıcı tarafından değiştirilmesi durumundaki farklılıkları çözebilir.

PST dosyalarını eleyin


Kolay erişim yöntemi

Önemli bir e-postanın veya dosyanın silinmesi ya da kaybedilmesi durumunda, özellikle ofis dışında olduğunuzda sizin için bir kâbus olabilir.

 • GFI Archiver ile yöneticiler ve çalışanlar, e-posta geçmişine ve iş açısından kritik belgelere her yerden erişebileceklerini bildiklerinden, kesinlikle umutsuzluğa kapılmazlar. Kullanıcılar iPhone, iPad ve Android gibi IMAP/POP3 özellikli bir cihaz aracılığıyla, Outlook’ta arşivden e-postaları sorunsuz bir şekilde görüntüleyebilirler.
 • Web ara yüzünden , yöneticilere veya kullanıcılara arşivlenmiş dosyalarına ve dosya geçmişlerine erişimlerini sağlar. GFI Archiver, sunucu kesintisi veya bağlantı kaybı durumunda da iş sürekliliğini sağlar. E-posta/E-postalar kapalıyken, kullanıcılar e-posta geçmişlerine giriş yapabilirler.

Her zaman, her yerden erişin


İş zekâsı geliştirme raporları yöntemi

Arşivinizde bulunan değerli şirket verilerini raporlayarak iş sorunlarınızı tespit edin, yasal riskinizi minimum değerlere indirin ve üretkenliği artırarak yönetin. MailInsights kısmından, şirketlerin e-posta geçmişinde bulunan işlem yapılabilir bilgileri kullanarak şirketlerin riskleri tanımlamasına ve e-posta verimliliğini yönetmelerine yardımcı olmak için PDF raporlarını güvenli bir şekilde oluşturmasına olanak veren kullanımı kolay, basit ve web tabanlı bir yönetim arabirimi sağlar.

 • Raporlar, e-postayla planlanabilir ve teslim edilebilir veya talep üzerine verilebilir. GFI Archiver, arşivdeki e-postalardan ve dokümanlardan iş zekâsını geliştirerek ve raporlayarak çıkarabilir.

İş zekası raporları


Basit ve Gelişmiş arama özellikleri yöntemi

Gelişmiş arama ve geri yükleme özelliklerini kullanarak geçmiş e-postaları, ekleri ve dosyaları hızlı ve kolay bir şekilde bulabilir ve alabilirsiniz. GFI Archiver, kaydedilmeden önce her e-postayı, eki/ekleri ve dosyayı otomatik olarak kaydeder. Bu, kullanıcıların kayıp veya silinmiş e-postaları ve faksları kolayca bulabildikleri ve alabildiği anlamına gelmektedir.

 • Kullanıcılar; tarihe, alıcıya, gönderene ve anahtar kelimelere göre karmaşık arama kuralları oluşturabilir. Bir arama girdisi tanımlandıktan sonra, kullanıcı arama ölçütlerini Outlook içinde bulunan referans klasörlerine benzer şekilde daha sonra kolayca referans için kaydedebilir.
 • GFI Archiver, “ve,” “veya” ve “diğerleri” gibi arama parametrelerini içeren hızlı bir tarama seçeneğine de sahiptir. Böylece, kullanıcıların daha fazla hedefli arama yapabilmelerini sağlar. Gerekli dosyayı bulduğunuzda, posta kutusuna geri yüklemek için tek bir click yeterli olmaktadır. Ayrıca, dosyalar söz konusu olduğunda istediğiniz yere indirebilirsiniz.
 • GFI Archiver, arşivlenen tüm e-postaları (silinen e-postalar dâhil) geri yükler ve bunları kullanıcıya ek olarak yeniden gönderebilmektedir.

Gelişmiş arama özellikleri


Office 365 , Google Apps , Microsoft Exchange ve diğer ortamlar için olan uygulamalar yöntemi

Office 365, Google Apps veya Microsoft Exchange Server 2007/2016 çalıştırıyor olun, GFI Archiver uyumlu bir şekilde çalışır ve gelişmiş e-posta araması, geliştirilmiş uyumluluk ve yüksek iş zekası raporları dâhil olmak üzere işletmelere değerli ek arşivleme avantajları sağlar.

 • GFI Archiver, özellikle Microsoft Exchange Journal özelliğini kullanarak mail sunucunuz içerisinde bulunan e-posta/e-postalarınızı mevcut ayarlanmış olan veri tabanına anında aktarır ve kaydeder.
 • GFI Archiver, ek olarak Kerio Connect veya günlük kaydetme özelliğini destekleyen sunucular gibi diğer e-posta sunucularını da destekler. Bu mümkün değilse ve kuruluşta Outlook kullanılıyorsa, şirketler Outlook’tan doğrudan arşivlemek için Dosya Arşivleme Asistanını (FAA) kullanabilirler.

Ofiice 365 MailArchiver Journal Posta Kutusu


Takvim ve öğeleri arşivleme yöntemi

GFI Archiver, önemli toplantı bilgilerini içeren takvim öğelerini arşivlemenizi sağlar. Geçmiş takvim öğeleri GFI Archiver kullanıcı ara yüzünde bir takvim görünümünden görüntülenebilir. Takvim öğeleri, GFI Archiver IMAP sunucusundan da kullanılabilir ve bunları mobil cihazınızdan erişilebilme imkânı sağlar.

 • Arama özellikleri de, yalnızca bu öğeleri aramak için kullanılabilecek basit bir arama kutusuyla, takvim öğelerine ve toplantı isteklerine göre genişletilmiştir. Kullanıcılar, takvim öğelerini, toplantı isteklerini ve hatta takvim öğesi içindeki ekleri kolayca arayabilirler.

Takvim görünümü


Yönetici gereksinimleri ve araçları yöntemi

GFI Archiver, Exchange günlük kaydını ve klasör senkronizasyonunu otomatik olarak yapılandırabilen yüksek hızla eşlesen bir yükleme işlemine sahiptir. Ayrıca çözüm gereksinimleri doğrultusunda, yöneticilerin arşiv ayarlarını doğru şekilde yapılandırmasını sağlayan yükleme sonrası sihirbazına da sahiptir.

 • Sanallaştırma teknolojisini, sistemlerinde kullanan veya kullanmayı planlayan kuruluşlar, bu ürünü güvenle yükleyebilir ve kullanabilirler. GFI Archiver, VMware, MVS ve Hyper-V gibi en yaygın sanallaştırma teknolojilerini destekler ve çalıştırır.

Yönetici araçları