ARES Commander ile belirlediğiniz bir yörünge üzerinde nesnenizi kopyalayabilirsiniz

ARES Commander, belirli bir yörünge boyunca akıllı kopyalama yapabilmek için üstün bir özelliğe sahiptir. Bir yörünge boyunca kopyalar oluşturmak için “PathPattern” komutunu kullanabilir ya da “Çoğaltma” iletişim kutusundaki “Yol” sekmesine basabilirsiniz.

 

Bu videoda, belirlediğiniz yörünge üzerinde kopyalama işlemlerini nasıl yürüteceğinizi, komutu nasıl kullanacağınızı detaylı olarak izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=wgyUCoV9eY4

Path (Yörünge): Bir yol belirlemenizi sağlar.

Selection (Seçim): Kopyalayacağınız varlığı ya da yolu seçersiniz.

Seçim yapmak için, “obje belirle” ya da “yol belirle”nin sağındaki dosya sekmesine basmanız ve nesneyi tıklayıp tanımlamanız yeterlidir. Bu işlemin ardından kopyalama işlemini sol alttaki “ön izleme” seçeneği ile test edebilirsiniz.

 

Aralıkları, bölümleri ve mesafeleri yeniden düzenlemek için “Ayarlar” sekmesine tıklamalısınız.

Settings (Ayarlar): Bu üç seçenekten birini seçebilirsiniz.

  • Distance and number (Mesafe ve numara): Bu sekme ile kopyalanan nesneler, belirtilen toplam sayı ve belirtilen aralıklar ile tanımlanan yörünge boyunca uzanırlar.
  • Divide (Bölme): Bu sekme, kopya sayısını yolun toplam uzunluğu boyunca eşit olarak tahsis eder.
  • Measure (Ölçülendirme): Bu sekme ile nesneler belirttiğiniz aralıklar ile kopyalanırlar.

Element Base Point (Eleman Taban Noktası)

Öğe taban noktası seçeneği, seçilen nesneler için bir referans noktası belirler. Yörüngedeki nesneler, temel noktaya göre konumlandırılırlar.

Element Alignment (Öğe Hizalama)

Kopyaların yol yönünde teğet olacak şekilde hizalanmasını sağlar.

ARES Commander, Alman Graebert şirketinin 30 yılı aşkın teknoloji uzmanlığı ile geliştirdiği eşsiz bir yazılımıdır. Graebert özel CAD yazılımları, çözümleri ve hizmetleri konusunda liderdir.

ARES Commander’ın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sağ üstteki düğmeyi kullanarak veya F1 tuşuna basarak YARDIM’ı ziyaret edebilirsiniz.

ARES Commander ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@datakey.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak:  https://cadblogbyamit.wordpress.com/2017/08/11/ares-commander-pathpattern/