Ares Commander’daki Taralı Alanlarda (Hatch) “Trim” ve “PowerTrim” Nasıl Yapılır?

Ares Commander’daki Taralı Alanlarda (Hatch) “Trim” ve “PowerTrim” Nasıl Yapılır?

Diğer Cad tabanlı programlarda çok daha fazla zaman alan “trimişlemi, ARES Commander’da oldukça kolaydır. ARES Commander ile gradientli ve hatchli alanları rahatlıkla “trimleyebilirsiniz. Taralı alanlarınız “trimden sonra ilişkiselliğini kaybetmeyecek, gradyan ya da taralı haliyle tek bir obje olarak kalmaya devam edecektir.

ARES Commander’da taralı alan (hatch) ya da gradyan (gradient) alanı “trimlemek için öncelikle;

  • kesmek istediğiniz alana referans olacak bir çizgi, bir yay vb. çizmeniz,
  • “trim” komutunu seçmeniz (Aynı AutoCad’de olduğu gibi komut satırına tr yazıp “enter”a basarak ya da panelden seçerek “trim” komutuna giriş yapabilirsiniz.)
  • ardından silmek istediğiniz alanı seçmeniz gerekmektedir.

Üstte belirtilen adımlar takip edildiğinde, “trim  işlemi yapılmış olacaktır.

ARES Commander programının Yeni Özelliği: PowerTrim

Cad tabanlı çizim programları için önemli bir yenilik olarak görülebilecek “PowerTrim komutu ile, herhangi bir referans belirtmenize gerek kalmadan;

  • PowerTrim komutuna girip, (Komut satırına “PowerTrimyazıp “enter”a basarak ya da panelden seçerek “PowerTrimkomutuna giriş yapabilirsiniz.)
  • farenin sol tuşuna basılı tutarak

istediğiniz alanları kolayca “trimleyebilirsiniz.

ARES Commander’ın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sağ üstteki düğmeyi kullanarak veya F1 tuşuna basarak YARDIM’ı ziyaret edebilirsiniz.

ARES Commander ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@datakey.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.