Veeam Backup & Replication

KarmaBulut için Veeam Availability Platform

Kesintisiz Çalışırlık

Karma Bulut için Veeam Availability Platform, Always-On Enterprise™ için yeni nesil kesintisiz çalışırlık sunarak farklı boyutlardaki kurum ve kuruluşların sanal, fiziksel ve bulut tabanlı iş yükleri için şu yeteneklerle Kesintisiz Çalışırlık sağlıyor:

Herhangi bir buluttaki tüm uygulama ve verileri anında kurtarmak üzere Aralıksız İş Sürekliliği

Çoklu bulut veri yönetimi ve geçişi ile Dijital Dönüşüm Çevikliği, üstelik dilediğiniz bulut platformunda ve tam istediğiniz gibi Veri yönetimi, operasyonel performans ve uyumluluk için uygulanabilir bilgiler içeren Analiz ve Görünürlük

Karma Bulut için Veeam

Availability Platform BileşenleriVeeam Availability Suite Veeam’in en önemli ürünü olan Veeam

Availability Suite™; Veeam Backup & Replication™ ve Veeam ONE™ aracılığıyla özel bulut ve sanal iş yükleri için Kesintisiz Çalışırlık sunmaktadır.

Veeam Availability Orchestrator

Veeam Availability Orchestrator, tanımlı felaket kurtarma planı, ilkeye dayalı felaket kurtarma planı testi ve uyumluluk ile dokümantasyon üzerinden Veeam yedeklerinin ve replikalarının düzenlenmesi dahil olmak üzere kurum için felaket kurtarma düzenlemesi sunmaktadır.

Veeam Availability Console

Veeam Availability Console kurumlara uzak ofisleri ve diğer dağıtımlı lokasyonları kolayca yönetmek için bir yol daha sunan bulut tabanlı bir platformdur ve hizmet sağlayıcıların müşterilerine Veeam tarafından desteklenen Hizmet olarak Yedekleme (BaaS) ve Hizmet olarak Felaket Kurtarma (DRaaS) sunmasını sağlar.

 

Veeam Agent

Microsoft Windows için Veeam Agent

Microsoft Windows için Veeam Agent, şirket içinde veya genel bulutta çalıştırılan Windows tabanlı sunucular ve iş istasyonlarının barındırdığı genel bulut ve fiziksel iş yükleri için kesintisiz çalışırlık sağlar.

Linux için Veeam Agent

Linux için Veeam Agent, şirket içinde veya genel bulutta çalıştırılan Linux tabanlı sunucular ve iş istasyonlarının barındırdığı genel bulut ve fiziksel iş yükleri için kesintisiz çalışırlık sağlar.

Veeam Cloud Connect

Veeam Cloud Connect iş yüklerinin ve verilerin iş yerinde ve bulut tabanlı konumlar arasında taşınmasını sağlayan temel destekleyici teknolojidir. Bu ürün aynı zamanda bulut tabanlı iş yüklerinin yedeklenmesini ve kurtarılmasını kolaylaştırarak bulut üzerinde iki yönlü yedekleme, replikasyon ve geri yükleme işlevlerinin tamamen entegre, hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Veeam Availability Suite

Kesintisiz Çalışan Kuruluşlar için İş Sürekliliği

Veeam Availability SuiteTM sunucu sanallaştırma, modern depolama ve bulut ile ilgili BT yatırımlarından yararlanarak kuruluşların modern hizmet düzeyi sözleşmelerini (SLA’lar) karşılamalarına yardımcı olmak, herhangi bir BT hizmetinin ve ilgili uygulamalar ve verilerin yalnızca dakikalar ve hatta saniyeler içinde kurtarılmasını sağlamak üzere Kesintisiz Çalışan Kuruluşlar için İş Sürekliliği sağlıyor.

Kuruluşlar BT hizmetlerini daha hızlı edinmek, güvenliklerini ve kontrollerini artırmak, operasyon maliyetlerini düşürmek ve işletme becerilerini yükseltmek amacıyla veri merkezlerini modernleştiriyorlar. Bu modern veri merkezleri kurulurken, kuruluşlar sunucularını sanallaştırmaya, modern depolama uygulamalarına ve bulut tabanlı hizmetlere yatırım yapıyorlar.

Ancak işletmeler, bir yandan da son kullanıcıların verilere ve uygulamalara 7/24 erişim, kesinti sürelerine veya veri kayıplarına tahammülsüzlük ve yıllık %30-50 oranında katlanarak artan veri büyümesi gibi yeni talepleriyle karşı karşıyalar. Özellikle CIO’lar, işletmelerin hem kesinti sürelerini en aza indirmek hem de verilere erişimi garantilemek amacıyla gereksinimlerini artırdıklarını bildiriyor.

 

Veeam Yedekleme Özellikleri

Sürekli Çalışırlık Açığı ve Always-On Enterprise

Kesintisiz Çalışırlık gereksinimleri arttıkça, işletmeler de Always-On™ yaklaşımını benimsemeye çalışıyorlar. Bununla birlikte, bu işletmelerin çoğu hala organizasyonlarında güvenilir şekilde kurtarılması mümkün olmayan korkutucu oranda veri bulunan geleneksel yedekleme çözümleriyle yetiniyor.

Son bulgulara göre:

• Kuruluşların %82’si, kullanıcı talepleriyle BT’nin sunabildikleri arasında bir açık ile karşı karşıya kalıyor

• Bu açık, planlanmamış kesinti sürelerinden kaynaklanan ve yılda 21,8 milyon ABD Dolarına varan bir maliyete yol açıyor

• Kuruluşların %66’sı,planlı olmayan kesinti süresi nedeniyle dijital dönüşüm girişimlerinin sekteye uğradığını kabul ediyor

Always-On Enterprise yaklaşımının gereksinimleri ile BT’nin son kullanıcıların talep ettiği Kesintisiz Çalışırlığı etkili şekilde sağlama yeteneği arasında “Sürekli Çalışırlık Açığı” bulunuyor.

Always-On Enterprise’ı sağlayan beş önemli yetenek

Veeam Availability Suite, kuruluşlara Always-On Enterprise’ı sağlayan beş önemli yetenek sunar:

Yüksek Hızlı Kurtarma

İstediğinizi, istediğiniz şekilde hızlı kurtarma Veeam Availability Suite size Instant VM Recovery®, Microsoft Exchange için Veeam Explorer™ , Active Directory, SharePoin , SQL Server, Oracle için Veeam Explorer ve daha pek çokları gibi araçlarla yardımcı olarak, en düşük RTO’ları etkinleştirip verilerinizi hızlıca kurtarmanızı sağlar!

 

Veeam Server Backup

Veri Kaybı Önleme

Düşük RPO’lar ve kolaylaştırılmış felaket kurtarma 2-in-1: backup and replication™, Yerleşik WAN Hızlandırma, Cisco, Dell EMC, HPE, IBM, Lenovo, NetApp ve Nimble Storage için Depolama Snapshot’larından Yedekleme, Veeam Cloud Connect, Scale-out Backup Repository™, EMC Data Domain Boost, HPE StoreOnce Catalyst entegrasyonu, yerel teyp desteği ve daha pek çok özellikle veri kaybını önleyebilir ve en düşük RPO’ları elde edebilirsiniz.

Doğrulanmış Kurtarılabilirlik

Her dosya, uygulama veya sanal sunucu için her seferinde garantili kurtarma SureBackup® ve SureReplica ile ihtiyaç olduğunda dosyalarınızın, uygulamalarınızın ve sanal sunucularınızın güvenle geri yüklenebileceğinden emin olabilir; iş esnekliğini otomatik yedekleme ve felaket kurtarma testi ile sağlayabilirsiniz.

Kullanılabilir Veriler

Üretim ortamınızın tam bir kopyasını oluşturmak için yedekleme verilerini kullanma.

Üretim benzeri ortam içinde uygulamaya geçmeden değişiklikleri test edebilmenizi sağlayan Virtual Lab ile düşük riskli dağıtımın tadını çıkartın.

Tam Görünürlük

Sorunlar operasyonu etkilemeden önce öngörülü izleme ve uyarma Veeam Availability Suite, sanal, fiziksel ve bulut tabanlı iş yüklerini tek konsoldan yönetebilme yeteneğinin yanı sıra izleme ve uyarma araçlarına erişim imkanı sağlayarak BT ortamınızdaki sorunları, sorunlar ortamınızı önemli bir şekilde etkilemeden fark etmenize ve bu sorunlar konusunda ikaz edilmenize olanak tanır.