Tred Micro OfficeScan İstemci Kullanıcı Bildirimi Mesajlarını Değiştirme İşlemi

Tred Micro OfficeScan İstemci Kullanıcı Bildirimi Mesajlarını Değiştirme İşlemi

OfficeScan, bilgisayarda algılanan güvenlik risklerini kullanıcıları bilgilendirmek için seçili istemci bilgisayarlarda bildirim iletileri görüntüleyebilir. Mesajlar, aşağıdaki örneklerden hemen sonra görüntülenir:

  • Gerçek Zamanlı Tarama ve Zamanlanmış Tarama , virüs / kötü amaçlı yazılım ve casus yazılım / grayware algılar.
  • OfficeScan güvenlik duvarı bir güvenlik duvarı ilkesi ihlali algılar .
  • OfficeScan bir Web Reputation ilkesini ihlal eden bir URL’yi engeller .

Bu ekrandaki sekmelere tıklayarak ve sağlanan metin kutularına yeni mesajları girerek farklı güvenlik riskleri için varsayılan mesajları değiştirebilirsiniz.

Virüs / Kötü Amaçlı Yazılım Bildirimi:

  • İstemciler, yalnızca yapılandırılmışsa virüs / kötü amaçlı yazılım bildirim mesajını görüntüler. Bu ayarı Ağa Bağlı Bilgisayarlar> İstemci Yönetimi> Ayarlar> {Gerçek Zamanlı veya Zamanlanmış Tarama Ayarları}> Eylem sekmesinde yapılandırabilirsiniz . Sadece istemci ağacında seçtiğiniz müşteriler (Ağ Bilgisayarları> İstemci Yönetimi’ni tıklattığınızda ) iletiyi görüntüler.
  • İstemci kullanıcının bilgisayarından bir virüs / kötü amaçlı yazılım kaynaklı bir bildirim mesajı görüntülemeyi seçebilirsiniz. Bunu yapmak için, Virüs / Kötü Amaçlı Yazılım Enfeksiyon Kaynağı altındaki onay kutusunu işaretleyin, bildirim göndermek için bir aralık belirtin ve isteğe bağlı olarak varsayılan bildirim mesajını değiştirin. Bu bildirim mesajı, yalnızca Windows Messenger Hizmetini etkinleştirirseniz görüntülenir. Bu servisin durumunu Servisler ekranında kontrol edebilirsiniz ( Denetim Masası> Yönetimsel Araçlar> Servisler> Messenger ).

Casus Yazılım / Grayware Bildirimi:

İstemciler, yalnızca yapılandırıldıysa casus yazılım / grayware bildirim mesajını görüntüler.

Bu ayarı Ağa Bağlı Bilgisayarlar> İstemci Yönetimi> Ayarlar> {Gerçek Zamanlı veya Zamanlanmış Tarama Ayarları}> Eylem sekmesinde yapılandırabilirsiniz .

Sadece istemci ağacında seçtiğiniz müşteriler ( Ağ Bilgisayarları> İstemci Yönetimi’ni tıklattığınızda ) iletiyi görüntüler.

Güvenlik Duvarı İhlali Bildirimi:

İstemciler yalnızca güvenlik duvarı ihlali bildirimi mesajını, eğer yapılandırılmışsa ve giden trafik güvenlik duvarı ayarlarını ihlal ediyorsa gösterir.

Bu ayarı Ağa Bağlı Bilgisayarlar> İstemci Yönetimi> Ayarlar> Ayrıcalıklar ve Diğer Ayarlar>Ayrıcalıklar sekmesinde yapılandırabilirsiniz .

Web Reputation Bildirimi:

İstemciler, bunu yapmak için yapılandırıldıysa Web Reputation bildirim mesajını görüntüler. Bu ayarı Ağa Bağlı Bilgisayarlar> İstemci Yönetimi> Ayarlar> Ayrıcalıklar ve Diğer Ayarlar> Diğer Ayarlar sekmesinde yapılandırabilirsiniz .

Sadece istemci ağacında seçtiğiniz müşteriler (Ağ Bilgisayarları> İstemci Yönetimi’ni tıklattığınızda ) iletiyi görüntüler.

Bildirim iletisinin görüntülendikten sonra, istemci bilgisayarın tarayıcısında, URL’nin erişime güvenli olduğunu düşünürse kullanıcıları URL’yi OfficeScan yöneticisine bildirmesi için bildiren başka bir ileti görüntülenir.