Sophos DLP Özellikleri

Sophos, veri kayıplarını önleme (DLP) için benzersiz ve basit çözümler sunar.

İçerik taraması tehdit algılama motoruna entegre edilmiştir böylece, hassas verilerinizin anında korunmasını sağlamak için daha kapsamlı veri türü tanımları eklenmiş olacaktır

Bu DLP işlevi, Sophos Endpoint ve Email Appliance ürünlerine dahildir ve mevcut güvenlik bütçeniz dahilindeki verileriniz için basit ve etkili koruma sağlar.

 

Sophos DLP

Tehdit korumanızla birlikte ücretsiz DLP

Geleneksel veri kaybını önleme çözümlerinin, uygulanması pahalı, karmaşık, hantal ve yönetimi zordur.

Sophos, bitiş noktasında ve e-posta ağ geçidinde, ek bir ücret ödemeden, gelişmiş, etkili, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir.

Veri kaybını önleme sunan ilk satıcı olması nedeniyle tüm bunları değiştirir.

Sağladığı Avantajlar

  • Değerli hassas verilerinizi, mevcut güvenlik bütçeniz dahilindeki tüm taşınabilir aygıtlar veya medya, internet uygulamaları veya e-posta yoluyla yanlışlıkla veya kötü amaçlı olarak ifşa etmeye karşı korumak için sıfır ilave yatırım.
  • Yüklemek veya yönetmek için ek yazılımlara gerek yoktur ayrıca, basittir ve uç nokta ve ağ geçidinde aynı DLP motoru ve veri tanımları bulunur.
  • DLP içerik taraması ile maksimum şeffaflık ve performans, tehdit algılama motoruna entegredir.

Basitleştirilmiş Uyumluluk

Sophos, SophosLabs tarafından oluşturulan ve muhafaza edilen kapsamlı hassas veri türü tanımlarını otomatik olarak ekleyerek DLP’nin analizlerini size sunar.

Bu analiz sonucunda, yüzlerce bölgeye özgü veri türü bulunur, korumak istediğiniz verileri seçmeniz ile birlikte hassas verilerin yanlışlıkla veya kasıtlı olarak ifşa etmemesinden korunacağınıza emin olabilirsiniz.

SophosLabs Önceden Paketlenmiş İçerik Kontrol Listeleri

  • Önceden sisteme Tanımlanmış Kişisel Bilgiler (PII) ve kredi kartları, banka hesapları, devlet kimliği numaraları, adresler, telefon numaraları gibi diğer hassas veri türleri içeriği.
  • PII veri tiplerinin 11 bölgesel lokalizasyonu.
  • Basit bir tıklama ile DLP ilke sihirbazıyla erişilebilir menüler.
  • Sektörünüze veya organizasyonunuza özgü kendi özgeçmişiniz veya hassas veri türlerinizle özelleştirilebilir yapı.
  • Son nokta ve e-posta cihazlarında tutarlı bir şekilde, özelleştirmelerinizi Sophos Enterprise Manager’dan kolayca dışa aktarabilir ve e-posta cihazı DLP motoruna aktarabilirsiniz.
  • Hassas bilgilerin korunmasına ilişkin PCI, politika ve yönetmeliklere derhal uyumluluk sağlama.

İçerik Kontrol Listesi Yönetimi

Kolay, Güçlü DLP İlke Yapılandırması

Esnek ve aşamalı ve tıklama kural sihirbazları, kolay DLP kuralı tanımlamalarını etkinleştirir

Kapsam:

Veri kontrol politikaları uç nokta, gruplar, e-posta göndereni, alıcısı veya içeriği tarafından tanımlanabilir. Politikalar birden fazla kural içerebilir.

Kriterler:

Dosya türleri (ör. XLS) veya içerik hakkındaki kuralları tanımlayın. Dosya tipi tarama, dosya türünü maskelemeyi önlemek için Sophos gerçek dosya türü teknolojisini kullanır.

İçerik taraması, SophosLabs tarafından sağlanan ve bakıma tabi tutulan çeşitli yerelleştirmeler arasında yüzlerce önceden tanımlanmış veri tanımını içeren önceden paketlenmiş içerik kontrol listelerini (CCL’ler) kullanmaktadır.

Tetikleyiciler:

DLP ilkesinin değerlendirilmesi; içeriği çıkarılabilir bir depolama aygıtına (ör. USB stick veya harici sabit disk) kopyalama, içeriği CD / DVD’ye kopyalama / yazma, web tarayıcılarına veya IM istemcilerine içerik yükleme gibi durumlarda tetiklenir veya e-posta ile gönderilirken kontrol edilir.

İşlemler:

Bitiş noktasında, seçenekler arasında günlüğe kaydetme, kullanıcıya oturum açma ve uyarı mesajı verme veya ilerlemeye devam etmesi veya işlem günlüğü kaydedilmesi ve engellenmesi bulunur.

E-posta cihazında, gönderimden önce içeriği günlüğe kaydetme, karantinaya alma, engelleme veya şifreleme seçenekleri bulunur.