MailStore Ürününe Hızlı Bakış – MailStore Nedir?

Verimli E-posta Yönetimi

E-posta, iletişim kurmanın en önemli yollarından sadece biridir, aynı zamanda iş dünyasında en büyük ve en değerli bilgi kaynaklarındandır.

E-posta ile gönderilen bilgiler genellikle başka hiçbir yerde saklanmaz, ancak yalnızca çalışanların posta kutularında kalır. Bu mail arşivleri, birkaç yıl süren ve gün geçtikçe büyüyen bilgi depoları ile sonuçlanır.

Bir şirketin başarılı olması için, bilgileri güvenceye almak (Yedekle / Geri Yükle), yasal gereklilikleri yerine getirmek, kaynak tüketimini azaltmak ve çalışanlara hızlı ve kolay talep üzerine erişim sağlamak önemlidir.


Mailler İle İlgili Temel Zorluklar

İşletmeler genellikle iyi işleyen e-posta sunucularına ya da e-posta iletişimi için elindeki grup yazılım çözümlerine sahiptir.

Ancak, bu sistemler uzun süre boyunca verileri depolamak veya toplu olarak saklamak için tasarlanmamıştır.

Pratik açıdan bu, teknik zorluklara (işlevsellik, kaynaklar, performans), yasal sonuçlara veya finansal kısıtlamalara yol açabilir.


E-posta Arşivleme Nasıl Çalışır?

Bir e-posta arşivi, halihazırda mevcut olan e-posta sisteminin kesintisiz bir uzantısı olarak görülmelidir.

Yönetici, arşivlenecek e-postaların ne olduğu, arşivleme yapılırken ve arşivde bir kopya bulunduğunda e-postaların silinmesi gerekip gerekmediği gibi e-posta arşivleme politikalarını tanımlar.

Arşiv, bir şirketteki tüm kullanıcıların, arşivlenen e-postalara hızlı ve kolay bir şekilde erişebilmelerini sağlamanın yanı sıra, çok büyük miktardaki verilerin etkin bir şekilde yönetilmesini sağlar.

 • MailStore100’den fazla ülkede 60.000’den fazla kuruluş tarafından güvenilen bir yazılımdır.
 • MailStore Server hemen hemen tüm e-posta sistemlerini ve arşivleme yöntemlerini destekler.
 • Server SQL sunucusu gerektirmeyen tümleşik ve son derece ölçeklenebilir depolama teknolojisini kullanır. (Firebird Database)
 • Minimum sistem gereksinimleri ile kurulabilir.
 • Sadece birkaç dakika içinde yazılımı kurmak çok kolaydır
 • Az bakım gerektirir.

MailStore Ürününe Hızlı Bakış – MailStore Nedir?


E-posta Arşivlemenin Avantajları

Mevzuata uygunluk ve eDiscovery:

İşletmeler, e-posta uyumluluğu, eDiscovery ve diğer mevzuat konularında artan sayıda yönetmeliğe uyma zorluğu ile karşı karşıya kalmaktadır. Bunu yapmak için, e-postayı herhangi bir süre boyunca merkezi, eksiksiz ve kurcalamaya karşı korumalı bir şekilde arşivleyebilmeleri ve bir an önce yeniden bulunabilmelerini sağlayabilmeleri gerekir.

Ek olarak, MailStore Server karmaşık tutma politikaları tanımlayarak AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ni (GDPR) karşılamaya yardımcı olabilir.

Yasal Risklere Karşı Koruma:

 • Tüm e-postalarını arşivleyerek, şirketler de genel yasal risklere karşı korunur.
 • E-posta arşivleme, mahkeme işlemlerinde e-postaların kanıt olarak kullanılmasını ve müşteri şikayetlerinin baştan daha fazla bilgi ile ele alınmasını iyileştirmeyi mümkün kılar.
 • BT Maliyetlerini ve Harcamalarını Düşürür.
 • Aşırı yüklenmiş sunucular, artan depolama maliyetleri ve karmaşık yedekleme ve geri yükleme işlemleri, BT departmanları ve bütçeleri üzerinde büyük bir baskı oluşturur. MailStore Server bu maliyetleri kalıcı olarak azaltır. Aynı zamanda, veri kaybından veya yasal çatışmalardan kaynaklanan finansal risklere karşı sizi korur.

Veri Kaybına Karşı Tam Koruma

% 100 Arşivleme:

Kullanıcılar, fark edilmeden önemli e-postaları istedikleri zaman silebilirler. Bu, şirketinizin her gün önemli verileri kaybettiği anlamına gelir.

MailStore ile tüm e-postaların alındığı veya gönderildiği anda arşivlenerek, tüm şirketinizin e-postasının arşivlendiğinden kesinlikle emin olabilirsiniz.

Hantal PST Dosyalarından Kurtulun!!!

PST dosyaları veri kaybına veya bozulmaya yatkındır, depolama ve yedekleme üzerinde büyük bir etkiye sahip ve bir eDiscovery kabusuna sebep olabilir.

MailStore Server ile şirketin tüm PST dosyalarını merkezi olarak arşivleyebilir ve yedekleyebilirsiniz.


Düşük Depolama Gereksinimleri

E-Mail Sunucularının İş Yükünü Azaltın:

E-postalar, arşivlendikten sonra kural tabanlı bir işlemle e-posta sunucusunun posta kutularından silinebilir. Bu, e-posta sunucusunun iş yükünün sürekli olarak düşük bir seviyede tutulmasını sağlar.

%70’e varan Depolama Tasarrufu Sağlar:

MailStore Server, toplam depolama gereksinimlerini e-posta sunucusundan yüzde 30 ila 70 daha az tutabilmek için veri tekilleştirme ve sıkıştırma özelliğini kullanır.


Yedeklemeyi ve Geri Yüklemeyi Basitleştirin

Yedeklemeyi Azaltın ve Kısa Zamanda Geri Yükleyin:

MailStore E-posta sunucusunun veri yükünü azaltarak, bir arıza durumunda çok daha hızlı bir şekilde yedeklenebilir ve geri yüklenebilir.

Tüm kullanıcılar İçin Tek Tıkla Geri Yükleme:

Kullanıcılar, tek bir fare tıklamasıyla e-postaları arşivden geri yükleyebilir.

Sistem yöneticisi yedekten geri dönüş için zaman alıcı bir süreçten geçmek zorunda değildir.


Verimliliği Arttırın

Son Derece Hızlı Arama Ve Erişim:

MailStore Server, e-postaları ve her türlü dosya ekini aramak için oldukça hızlı tam metin araması sunar.

Erişimi, orijinal klasör yapısıyla görmek mümkündür.

Yüksek Kullanıcı Entegrasyonu:

Microsoft Outlook için kullanışlı bir eklentisi bulunur, bu eklenti kullanıcıların arşivlerine erişmelerini sağlar ve normal çalışma ortamlarına sorunsuz şekilde entegre olur.

Posta Kutunuzda Kota Sınırını Unutun:

MailStore E-posta arşivleme, bir e-posta sunucusunun depolama kapasitesinin kullanımını sınırlayan posta kutusu kotalarını kullanma gereksinimini ortadan kaldırır.


Bağımsızlık

Posta Sunucularına Bağımlılık:

E-posta sunucularını yedeklerken kritik sorun, sunucular başarısız olduğunda verileri geri yüklemek için gereken zamandır.

Çoğu zaman saatlerce veya günlerce sürebilen bu aksama süresi boyunca, hem şirket hem de çalışanlar artık kritik iş bilgilerine erişemez.

Bir e-posta sunucusu servis dışıysa veya veriler kaybedildiğinde, şirketteki tüm kullanıcılar e-postalarına e-posta arşivi yoluyla erişebilir.

“Bu işinizi kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam etmenizi sağlar.”

Bağımsız Dış tedarik:

Birçok şirkette, e-postalar yerel olarak şirketin kontrolünde değil, harici sunucularda online olarak depolanır. Bu, güvenmek zorunda olduğunuz anlamına gelir.

E-postayı yerel olarak arşivlemek uygun bir ek yedekleme önlemi sağlar.

MailStore ile Bağımsızlık:

Tüm e-postalar, arşivinizden standart formatlarda, herhangi bir zamanda geri yüklenebilir. Bu özellik ile, MailStore’un kendisinden bile uzun vadede bağımsızlığı garanti eder.

Entegre Depolama Teknolojisi:

MailStore Server’ın çekirdeği, herhangi bir harici veri tabanı yazılımı gerektirmeyen ve kurulumdan hemen sonra kullanılabilen oldukça gelişmiş bir depolama teknolojisinden oluşur.

Bu temelde, tek bir MailStore Sunucusu kurulumu ile 500 kullanıcıyı yönetebilir ve yıllar içinde hızla ve hızla büyüyen e-postaları verimli ve kolay bir şekilde sürdürebilir.

MailStore Sunucusunu çok daha fazla sayıda kullanıcıyla kullanmak istiyorsanız, bireysel senaryonuzu tartışmak için teknik destek ekibimizle iletişim kurmanızı öneririz.


Verimli Veri Depolama

Yüksek Ölçeklenebilirlik:

Bir kullanıcının bakış açısından, arşiv kendini tekil bir varlık olarak sunarken, dahili olarak herhangi bir sayıda bireysel arşiv mağazalarından oluşabilir.

Yeni e-postaları arşivlemek için şu anda kullanılan arşiv deposu depolama sınırlarına yaklaşırsa, dosya sisteminde otomatik olarak yeni bir arşiv deposu oluşturulabilir ve kullanılabilir.

Bu konsept esnek bir depolama yönetimine izin verir ve büyük miktarda veri için ölçeklenebilirliği garanti eder.

%70’e Varan Depolama Alanından Tasarruf:

MailStore Server, toplam depolama gereksinimini azaltmak için çoğaltmanın kaldırılmasını kullanır. (Çift Kopya E-Mail Engelleme)

Bu, aynı MIME bölümlerinin (örneğin, e-posta gövdeleri veya dosya ekleri), kullanıcıların posta kutularında birden fazla kez görünseler bile, arşivde yalnızca bir kez depolandığı anlamına gelir.

Ek olarak, sökülmüş MIME parçalarına sıkıştırma uygulanır ve bu da e-posta sunucusundan yüzde 30 ila 70 daha az toplam depolama olanağı sağlar.


Ek özellikler

Esnek Depolama:

Hızlı depolama donanımı (örneğin SSD), genellikle yavaş depolama donanımından (örneğin HDD) daha pahalıdır.

MailStore, maliyetleri iş gereksinimlerine göre dengelemenizi sağlar.

Sık erişilen arşiv mağazalarını hızlı depoda saklayabilirsiniz; daha az erişilen arşiv mağazaları daha yavaş depolamaya taşınabilir.

Korunma:

MailStore Sunucusunu korumak için SHA karma kodlarını kullanır ve e-posta metinlerine ve dosya eklerine AES256 şifrelemesi uygular.

Bu, arşivlendikten sonra verilerin değiştirilmemesini sağlar.

İsteğe bağlı SQL:

SQL Server Kullanma İstenirse, zaten kendi altyapısına sahip olan şirketler, veri depolamak için Microsoft SQL Server veya PostgreSQL kullanabilir.


Esnek Arşivleme

MailStore Server, depolamak için hangi e-posta sistemini kullandığınızdan bağımsız olarak e-postanızı arşivlemenizi sağlar.

Arşivleme işlemi sırasında e-posta sisteminizde hiçbir değişiklik yapılmayacaktır ve yönetici erişimine ihtiyacınız yoktur.


Desteklenen E-posta Sistemleri ve Arşivleme Yöntemleri

%100 Komple Arşivleme:

Tüm e-postaların alındığı veya gönderildiği anda arşivlenerek, tüm şirketinizin e-postasının arşivlendiğinden kesinlikle emin olabilirsiniz.

Kullanıcılar e-postalarını posta kutularından silseler bile, bu e-postalar zaten arşivlenmiş olacaktır.

Mevcut E-postaları Arşivleme:

MailStore Server, mevcut e-postalarınızın posta kutularından, ortak klasörlerden, paylaşılan posta kutularından, e-posta istemcilerinden ve e-posta dosyalarından (örneğin, PST dosyaları) arşivlenmesini sağlar.


Desteklenen E-posta Sistemleri:

 • Exchange Microsoft Exchange Server 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 ve 2019
 • Office Microsoft Office 365
 • G Suite.
 • IM Tüm IMAP veya POP3 uyumlu e-posta sunucuları.
 • MDaemon, IceWarp ve Kerio Connect.
 • ST PST, EML ve diğer e-posta dosyaları.
 • Microsoft Outlook ve Mozilla Thunderbird gibi e-posta istemcileri.

Genel Bilgi

İş Yükünü Azaltın:

E-posta Sunucuları E-postalar, arşivlendikten sonra kural tabanlı bir işlemle e-posta sunucusunun posta kutularından silinebilir.

Bu, e-posta sunucusunun iş yükünün sürekli olarak düşük bir seviyede tutulmasını sağlar.

Örneğin, 18 aydan daha eski olan e-postalar arşivlendikten sonra posta kutularından silinebilir.

Klasör Yapıları:

Arşivleme işlemi sırasında, MailStore Server kullanıcı tarafından oluşturulan klasör yapısını arşive aktarır.

Bu, çözümü şirketler için daha kabul edilebilir kılar ve arşivlenmiş verilerin kullanılabilirliğini arttırır.

E-Posta Arşivleme:

E-postalar bilgi kaybı olmadan MIME uyumluluğu ile arşivlenir.

Bu, uyumluluk gerekliliklerinin yerine getirilmesinin yanı sıra verilerin MailStore dışında da kullanılmasını sağlar.

Kullanıcı Yönetimi

E-postaları, arşivlere kullanıcı başına atanır; kullanıcılar aşağıdaki yollardan biriyle oluşturulabilir:

 • Elle Arşivleme
 • Directory Active Directory entegrasyonu
 • LD Genel LDAP entegrasyonu
 • MDaemon, Kerio Connect ve IceWarp entegrasyonu
 • Google Apps entegrasyonu
 • 365 Office 365 entegrasyonu
 • External Herhangi bir harici kullanıcı veri tabanı için uygulama entegrasyonu

Hızlı Arama Erişimi:

Kullanıcılar, farklı yöntemlerle arşive erişebilir ve inanılmaz hıllı bir tam metin araması kullanarak e-postalarına hızla göz atabilir.

MailStore Server, kullanıcıların saplama nesnelerine ve sunucu performansından zarar gören diğer teknolojilere erişme gereksinimini tamamen ortadan kaldırdı ve erişim yolundan bağımsız olarak her zaman arşivin doğrudan canlı görüntüsünü sunuyor.


Desteklenen Erişim Yolları

Outlook ile entegrasyonu:

Microsoft Outlook için kullanışlı bir eklenti, kullanıcıların arşivlerine erişmelerini sağlar ve normal çalışma ortamlarına sorunsuz şekilde entegre olur.

Eklenti, tam metin arama, kullanıcının tanıdık klasör yapısı üzerinden erişim ve tek tıklamayla geri yükleme gibi tüm temel işlevleri sağlar.

Eklenti, grup ilkeleri aracılığıyla dağıtılabilir.

Duyarlı Web Erişimi:

MailStore Web Erişimi, akıllı telefonlarda ve tabletlerde bile, herhangi bir Web tarayıcısı kullanarak sistemden ve cihazdan bağımsız olarak bir arşive erişmenizi sağlar.

MailStore IMAP Sunucusu:

MailStore Server, IMAP uyumlu e-posta istemcilerinin arşive okuma erişimi sağlayan tümleşik bir IMAP sunucusuna sahiptir.

Bu, tüm işletim sistemlerinde (Mac OS veya Linux gibi) ve e-posta arşivine erişmek için mobil platformlarda diğer pek çok e-posta istemcisi (Mozilla Thunderbird gibi) için uygun bir yol sağlar.

MailStore İstemcisi:

Arşive erişmek için tüm seçeneklerden MailStore İstemcisi en geniş işlev yelpazesini sunar: Kullanıcılar yalnızca e-postalarına göz atabilir ve görüntüleyemez, aynı zamanda atanmış olan ayrıcalıklara bağlı olarak, arşivleme ve dışa aktarma görevlerini ayarlayıp yürütebilir.


Verimlilik Özellikleri

Güçlü tam metin araması MailStore Server, e-postaları ve her tür dosya ekini aramayı son derece hızlı tam metin araması sunar.

Alternatif olarak, erişim her zaman orijinal klasör yapısıyla da mümkündür.

Tek Tıkla Geri Yükleme:

Kullanıcılar e-postaları arşivden posta kutularına geri yükleyebilirler.

Yönlendirme ve Cevaplama:

Arşivlenmiş E-postalara Alternatif olarak, kullanıcılar arşivlenmiş e-postaları doğrudan Microsoft Outlook’ta veya başka bir e-posta istemcisinde (geri yükleme olmadan) açarak yanıtlama veya iletme seçeneğine de sahiptir.

Güvenli HTML Önizleme:

MailStore Server, özellikle MailStore için geliştirilen beyaz listeye dayalı bir HTML temizleyici ile arşivlenmiş e-postaların güvenli bir HTML ön izlemesini sunar.

Ekip çalışması:

Görevlendirilen ayrıcalıklara bağlı olarak diğer çalışanların arşivlerine erişim mümkündür.

Uyumluluk Özellikleri:

MailStore Server’ın kapsamlı teknoloji konsepti, şirketlerin hem uyumluluk hem de eDiscovery gereklilikleriyle tutarlılık kazanmalarına yardımcı olur.

Tamlık:

MailStore Server, bir şirket içindeki tüm e-postaların arşivlenmesini sağlar. Örneğin, e-posta, çalışanların posta kutularına yönlendirilmeden önce arşivlenebilir.

Orijinal Arşivleme:

Arşivlenmiş bir e-posta, her yönden orijinal e-posta ile aynıdır ve gerekirse herhangi bir bilgi kaybetmeden arşivden geri yüklenebilir.

Kurcalamaya Karşı Dayanıklık:

MailStore Sunucusu, e-posta içeriğinden SHA karma değerleri üreterek ve dahili AES-256 şifreleme kullanarak arşivlenmiş verilerin kurcalanmasını önler.

Kurcalamaya Karşı Korumalı:

Dışa Aktarım Dışa aktarılan e-postalara eklenebilecek şifreleme imzası, dışa aktarılan e-postaların arşiv dışında bile kurcalanmaya karşı korunmasını sağlar.

Saklama Politikaları:

Varsayılan olarak, kullanıcılar bu izni açıkça değiştirmediği sürece e-postaları arşivden silemezler.

Tüm kullanıcı haklarını geçersiz kılan karmaşık tutma politikaları da tanımlanabilir.

Bu politikalar, AB’nin Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ni (GDPR) karşılamaya yardımcı olabilir.

Legal Hold:

Legal Hold etkinleştirilmişse, diğer tüm olası kullanıcı ayrıcalıkları ve saklama politikaları konfigürasyonlarından bağımsız olarak, arşivden e-posta silinemez.

Günlük Kaydı:

MailStore Sunucusu, yönetici tarafından tanımlanabilecek değişiklikleri ve olayları tutarlı bir şekilde günlüğe kaydetmek için tümleşik bir denetim işlevi kullanır.

Denetçi Erişimi:

Özel denetçi kullanıcısı, dış denetçilerin arşive erişmesini sağlar.

eDiscovery:

Arşiv araması, şirket düzeyinde eDiscovery prosedürü olarak da gerçekleştirilebilir.

Bu, bir şirketin tüm e-posta portföyünü tek bir adımda aramayı mümkün kılar.

Dışa Aktarma Özellikleri:

MailStore Server, işletmeleri tescilli bir dosya biçiminde kısıtlamaz.

Arşivlenen tüm e-postalar herhangi bir zamanda tek bir adımda dışa aktarılabilir.

Yönetim API’si:

Güçlü Administration API’sı ile MailStore Server, bir şirketin mevcut BT altyapısına entegre edilebilir.

Bu, belirli iş akışlarını gerçekleştirmeyi ve komut dosyalarını veya merkezi BT yönetimi çözümlerini kullanarak otomatik veya uzaktan kontrol yönetimi görevlerini mümkün kılar.

Sistem gereksinimleri:

Desteklenen İşletim Sistemleri

(32 bit ve 64 bit Sürümler)

 • Windows Microsoft Windows 10
 • Windows Microsoft Windows 8.1
 • Windows Microsoft Windows 7 SP1
 • Windows Microsoft Windows Server 2016 (Temel, Standart, Veri Merkezi)
 • Windows Microsoft Windows Server 2012 ve 2012 R2 (Temel, Temel, Standart, Veri Merkezi)
 • Windows Microsoft Windows Small Business Server 2011 SP1
 • Windows Microsoft Windows Küçük İşletme Sunucusu 2008 SP2
 • Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1 ve 2008 SP2 (Kuruluş, Standart, Kurumsal, Veri Merkezi)

Genel bilgilendirmeler…

Web Ek bir web sunucusu (Microsoft IIS gibi) gerekli değildir (MailStore Sunucusu, uygun TCP portlarında kendi HTTP sunucusunu başlatır)

MailStore Server, VMware gibi sanal ortamlarda sorunsuzca çalıştırılabilir.

MailStore Server, terminal sunucusu ortamlarında sorunsuzca çalıştırılabilir.

SQL Microsoft SQL Server gerekli değildir, ancak gerekirse kullanılabilir

Donanım Boyutlandırma:

MailStore Sunucusu çoğu durumda kutudan kullanılabilse de, daha büyük şirketler çözümü mevcut BT altyapıları bağlamında göz önünde bulundurmalı ve kısa bir planlama aşaması uygulamalıdır.

60.000’den müşterimizden biri olun.


Başarı Öyküleri

MailStore Server, e-posta arşivleme konusunda dünyanın önde gelen çözümlerinden biridir.

Müşterileri arasında her büyüklükten ve tüm sektörlerden binlerce işletme, devlet kurumları, idari organlar ve diğer kamu kurumları bulunmaktadır.