Kaspersky Secure Mail Gateway Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Kaspersky Secure Mail Gateway, size; anti spam, kötü amaçlı yazılımdan koruma, kimlik avı koruması ve çok daha fazla özellik de dahil olmak üzere tek bir sanal cihazda tamamıyla entegre bir e-posta sistemi ve posta güvenlik çözümü sunuyor. Yüklemesi ve yönetmesi kolaydır. Bu sayede biz size işinizi güvende tutan ve kullanıcı üretkenliğini artıran ödüllü bir güvenlik sağlarken siz de günlük posta ve posta güvenlik görevlerinizi gerçekleştirirken zaman kazanırsınız.

ÖZELLİKLER:

Ödüllü anti spam

Anti spam teknolojilerinin yenilikçi kombinasyonu algılama özelliğini geliştiriyor.

Kaspersky Secure Mail Gateway, geleneksel spam algılama yöntemlerini çok fazla “hatalı pozitif sonuç” vermeden daha fazla spamı engellemeye yardımcı olan benzersiz Kaspersky Lab teknolojileri ile birleştiriyor. Bu teknolojiler arasında şunlar bulunur:

 • Metin İmza Analizi
 • Dilsel sezgisel araçlar
 • DNS tabanlı yöntemler
 • Resmi mesaj özellikleri analizi
 • Kara listeye ve beyaz listeye alma
 • Grafik imza teknolojisi
 • Tanınırlık Filtrelemesi
 • Acil Algılama Sistemi 2
 • Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS)

Bulut destekli tanınırlık filtrelemesi, yeni spam’lere karşı koruma sağlar

Bulut tabanlı Kaspersky Security Network uygulamasının tanınırlık verilerini kullandığınızda Kaspersky Secure Mail Gateway, gelen e-postaları otomatik olarak “değerlendirir”. “Hatalı pozitif sonuç” sayısı düşürülürken aynı zamanda bilinmeyen spamlardan korunmanız amacıyla şüpheli e-postalar karantinaya alınır ve güncellenmiş tanınırlık bilgileri mevcut olduğunda yeniden kontrol edilir.

Kötü amaçlı URL filtresi, kötü amaçlı ve virüslü web sitesi bağlantılarını engeller

URL filtremiz, virüslü web sitesi bağlantılarını içeren e-postaları engellemeye yardımcı olmak amacıyla bulut tabanlı Kaspersky Security Network üzerinden URL tanınırlığı ile ilgili gerçek zamanlı güncellemeler alır.

Acil Algılama Sistemi 2, daha fazla spam yakalar

Kaspersky Lab’in en yeni Acil Algılama Sistemi (UDS) teknolojisi, yeni spam’lere karşı korumayı artırmak için kiremit adı verilen yeni tip bir imza kullanır. UDS2, spam mesajı ve ilgili kiremit arasında %100 eşleşme olmasına gerek kalmadan yeni spamı engelleyebilir. Spam mesajlarının değiştirilmiş sürümleri bile engellenir.

EASUS, “sıfır saat” spamını yakalamaktan çok daha fazlasını yapar

Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS), e-posta sisteminizin en yeni tehditlere karşı korunduğundan emin olmak için bulut üzerinden gerçek zamanlı güncellemeler sağlar. EASUS, işletmenizi “sıfır saat” spamından ve spam salgınlarından korumaya yardımcı olmak için genellikle “spam güncelleme penceresini” 20 ila 1 dakikadan az bir süreye düşürür.

Toplu posta algılaması

Esnek ilkeler, pazarlama e-postaları da dahil olmak üzere kullanıcılarınızı rahatsız etmeden önce istenmeyen toplu e-posta kampanyalarını engellemeyi kolaylaştırır.

Çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma

Gelişmiş çok katmanlı kötü amaçlı yazılımdan koruma, algılama özelliğini geliştirir

Ödüllü kötü amaçlı yazılımdan koruma teknolojileri; bilinen, bilinmeyen ve gelişmiş tehditlere karşı sizi korumaktan çok daha fazlasını yapar. En yeni kötü amaçlı yazılımdan koruma motorumuz, sistem kaynaklarının üzerindeki etkileri azaltırken geliştirilmiş tarama hızları sunar. Ayrıca, bulut tabanlı Kaspersky Security Network üzerinden alınan gerçek zamanlı güncellemeler, algılama hızlarını artırmaya yardımcı olur.

Kapsamlı sezgisel teknoloji entegrasyonu

Sezgisel analizimiz; yeni bir kötü amaçlı yazılım imzası, kötü amaçlı yazılımdan koruma veritabanına girmeden önce yeni tehditleri algılamaya yardımcı olmak amacıyla olası kötü amaçlı kod analizlerini etkinleştirmek için “korumalı alan” yöntemini kullanır.

Dosya tanınırlığı filtresi, virüslü ekleri engeller

Dosya tanınırlığı filtresi ayrıca, kötü amaçlı dosyaları içeren e-postaları engellemek için bulut tabanlı Kaspersky Security Network üzerinden dosya tanınırlığı ile ilgili gerçek zamanlı güncellemeler alır

“Sıfır Gün” özelliği, yeni tehditlere karşı korumayı geliştirir

Benzersiz algılama teknolojisi; “sıfır gün” saldırıları, “sıfır saat” saldırıları ve Gelişmiş Kalıcı Tehditler (APT’ler) de dahil olmak üzere bilinmeyen kötü amaçlı yazılımlara ve girişimlere karşı sizi korur.

Esnek içerik filtreleme ve kimlik avı koruması

Bulut destekli kimlik avı koruması, siber suçlara karşı sizi korur

Bulut tabanlı Kaspersky Security Network üzerinden alınan gerçek zamanlı güncellemeler, algılama hızlarını artırır. Böylece kimlik avı web sitesi bağlantıları içeren e-postalar otomatik olarak engellenebilir.

Ek filtreleme özelliği, şüpheli eklere karşı koruma sağlar

Esnek ayarlar, aşağıdakilere göre filtreleme yapmanızı sağlar:

 • Dosya adı
 • Dosya türü
 • Mesaj boyutu
 • … veya kişisel işleme kurallarına göre.

Gelen posta trafiğinde virüslü, şüpheli veya hasarlı dosyaların algılanmasına ve karantinaya alınmasına ek olarak Kaspersky Secure Mail Gateway, giden e-posta içinde parola korumalı dosyaları algılar ve engeller. Dahası, dosya taraması sırasında bir hata oluşursa bu dosya da karantinaya alınır.

AEP, VDI ortamlarındaki Adobe Reader, Internet Explorer, Microsoft Office, Java ve diğerleri gibi en sık hedef alınan uygulamaları özel olarak izleyerek bilinmeyen tehditlere karşı ekstra güvenlik takibi ve koruma katmanı sunar.

Kara listeye ve beyaz listeye alma özelliği, gelen postaları kontrol etmeye yardımcı olur

Kullanıcılar, kendi posta göndericileri kara listelerini ve beyaz listelerini oluşturabilir ve kendi karantinaya alınmış postalarını yönetebilirler. Posta kaynakları aynı zamanda; IPv4, IPv6, joker karakterler ve normal ifade kullanımı ile de yönetilebilir.

AVANTAJLARI:

Maliyetinizi düşürür, güvenilirliği artırır

Çünkü Kaspersky Secure Mail Gateway, şunları da içeren bir sanal cihaz olarak sunulmuştur:

 • Posta aktarım aracı
 • Kaspersky Security for Linux Mail Server
 • Linux işletim sistemi

… bu özelliklerle uyumluluk sorunları veya karşılıklı bağımlılıklarla uğraşmadan tamamıyla entegre bir e-posta ağ geçidinden ve e-posta güvenlik sisteminden yararlanırsınız. Uygulamanızı basitleştirmesinin ve posta ile güvenlik yönetimi maliyetinizi kontrol etmenizde size yardımcı olmasının yanı sıra donanım maliyetlerinizi düşürmenize de yardımcı olur.

Ayrıca, bir sanal cihaz olması sayesinde geliştirilmiş hata toleransından da yararlanabilirsiniz. Donanım arızası yaşarsanız Kaspersky Secure Mail Gateway, donanımı başka bir ana makine üzerinden çalıştırmak için hata devri gerçekleştirebilir.

Yönetim görevlerini basitleştirir

İşletim sisteminin, posta aracının ve güvenlik yazılımının önceden entegre edilmesi sayesinde ekibinizin geniş kapsamlı Linux özelliklerine ihtiyacı kalmayacak.

Dahası, tek bir güçlü Web konsolu, yöneticilerin tüm posta yönetimi ve posta güvenlik işlevlerini kontrol etmesine olanak tanır. Günlük yönetim görevlerinizi basitleştirerek size diğer projeler için zaman yaratıyoruz.

Kural tabanlı trafik işleme, postaları gönderici-alıcı gruplarına göre işlemenize olanak tanırken güçlü raporlama işlevleri, PDF formatında özel kayıt günlükleri ve raporlar oluşturmanızı sağlar.

Kullanıcılarınız için üretkenliği artırır

Daha fazla spamı ortadan kaldırarak kullanıcılarınızın maliyet konusunda sorun yaşamasını önlüyoruz. Oldukça düşük “hatalı pozitif sonuç” oranı sağladığımız için çok az sorunsuz e-postanın yanlışlıkla spam olarak belirlenmesini sağlıyoruz.

2015’te yapılan bağımsız bir testte, %99,97 oranında ‘spam yakalama hızı‘ ile en yüksek puanı aldık.

Kaspersky Secure Mail Gateway, işinizdeki verimliliği artırmaya yardımcı olmak amacıyla yüksek verimlilik ve performansı birleştirecek şekilde tasarlanmıştır.

Maliyetli kötü amaçlı yazılım yayılmalarını ve girişimlerini önler

Gerçek zamanlı güncellemeler ile kimlik avı koruması teknolojilerimiz, kullanıcılarınızın siber suçluların kimlik avı kampanyalarına aldanmamalarına yardımcı olur.

Kimlik avı koruması modülümüz, kimlik avı web sitesi bağlantıları içeren e-postaları önceden engellemeye yardımcı olur.

Paranızı ve bilgilerinizi çalmaya çalışan dolandırıcıları engeller

Gerçek zamanlı güncellemeler ile kimlik avı koruması teknolojilerimiz, kullanıcılarınızın siber suçluların kimlik avı kampanyalarına aldanmamalarına yardımcı olur.

Kimlik avı koruması modülümüz, kimlik avı web sitesi bağlantıları içeren e-postaları önceden engellemeye yardımcı olur.

Korumanızı güncel tutar

Bulut tabanlı Kaspersky Security Network (KSN), aşağıdaki uygulamalarınıza gerçek zamanlı güncelleme sağlama konusunda merkezi bir rol oynar:

 • Zorunlu Anti-Spam Güncellemeleri Hizmeti (EASUS) ve Tanınırlık Filtrelemesi (URL’ler için) de dahil Anti spam koruması
 • Tanınırlık Filtrelemesi (dosyalar için) de dahil kötü amaçlı yazılımdan koruma
 • Kimlik avı koruması

… böylece algıladığımız en yeni tehditlere karşı koruma sağlarsınız.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

 • Donanım

ESXi veri deposunda boş alan: 100 GB

Bellek (RAM): 4 GB

 • Yazılım

VMware ESXi 6.0

VMware ESXi 5.5 Güncelleme 2