Ekran System Nedir? – Kullanıcı İzleme ve Raporlama Programı

Ekran System kullanıcı eylemlerini kaydeden akıllı video kayıt sistemidir.

Ekran System Nedir?

 • Sunucularınızda, local ve uzaktan oturumların tümünü eş zamanlı olarak kayıtlı videolara ait dizinler oluşturur. Ağınızda bulunan tüm bilgisayarların ekranlarında, ileri düzey ekran görüntüsü alma tekniği ile her eylemin kaydını kolayca edinebilirsiniz.
 • Etkin pencerelerin değişimi, yazma ve mouse’un kullanımını da içeren her türlü kullanıcı eylemi kaydedilir.
 • Denetlenen veri güvenlik denetimi ve analiz için Ekran System Server’a gönderilir ya da ağ bağlantısı yoksa Client önbelleği üzerinde bağlantı sağlanana kadar depolanır.
 • Client’ın güvenlik denetimi aralığını hassasiyetiniz doğrultusunda her saniye ya da her mouse tıklamasında olacak şekilde ayarlayabilirsiniz.
 • Özel Protected Mode ile Client’ın çalışmasını ve denetlenen verinin entegrasyonunu sağlayabilirsiniz.

Ekran System’in size getirileri:

 • Oluşturulan dizinler sayesinde herhangi bir şüpheli aktiviteyi tespit etmek için saatlerce video izlemek zorunda kalmaz, anahtar kelime arama özelliği ile ilgili işlemlere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.
 • Ekran System’in evrensel ekran kayıt sistemi ile her kullanıcıya ait tüm işlemleri kayıt edebilirsiniz. Windows tabanlı tüm altyapıları evrensel bir şekilde kapsar.
 • Ekran System, her türlü ağ protokolü, uygulama ve aktif dizine dahil olan ve olmayan tüm kullanıcılar için ve sunucu ve istemciler üzerinde uygun bir şekilde çalışır.
 • Aktif dizin entegrasyonu ile ayrıca bir kullanıcı veri tabanı oluşturmanıza gerek kalmaz, mevcut yapıyı aynı şekilde işletmeye devam eder.
 • Uyarıları yapılandırdığınız takdirde, şüpheli eylemi içeren zaman dilimini bulmak için harcadığınız zamanı azaltır ve olay gerçekleştiği an kontrol eder.
 • Geniş kapsamlı olarak hukuki düzenlemelere göre uyarlanabilir Bulunduğu kulvarda en düşük maliyetli bir çözümdür.

-ÇALIŞANLARIN İZLENMESİ KURUMSAL GÜVENLİK STRATEJİSİNİN ZORUNLU BÖLÜMÜDÜR-

Ekran System, kurumsal sunucularda, fiziksel ve sanal masa üstlerinde ve hatta uzak dizüstü bilgisayarlarda izleme etkinliğini sağlayan evrensel bir çalışan izleme yazılımıdır.

Pek çok rakibin aksine, kolayca yorumlanabilen oturum video formatı üzerinde yoğunlaşıyoruz.

Ekran System her başlatılan oturumda kullanıcı ekranının video kaydını üretir ve video kayıtlarının her saniyesini endekslemek ve analiz araçları setini zenginleştirmek için URL’ler, tuş vuruşları veya başlatılmış uygulamalar gibi çeşitli geleneksel çalışan etkinlik günlüklerini kullanır.

Yetkili, tehlikeye düşürülen veya herhangi bir düzeyde izinsiz arka plan hesap oturumunda olsun, tüm eylem içeriği yakalanarak kaydedilecektir.

Ekran System güçlü arama, uyarı ve raporlama özellikleri ile erişim yönetimi ve yanıt araçlarıyla donatılmış olup, kapsamlı bir çalışan bilgisayar izleme çözümü sunmaktadır.

-ÇALIŞANLARIN HASSAS VERİLERE HER GÜN YASAL OLARAK ERİŞİN-

Sağlıktaki SEKTÖRÜNDE tüm veri ihlallerinin % 68′ i İç KULLANICILAR tarafından yürütülmüştür. Eğitimdeki tüm veri ihlallerinin % 30′ u İç KULLANICILAR tarafından gerçekleştirildi. Kamu yönetimindeki tüm veri ihlallerinin % 40′ ı İç KULLANICILAR tarafından yürütülmüştür. Mali hizmet endüstrisine yapılan saldırıların% 58′ inde içeriden bir kaynak vardı.

 • Ekran System, tüm modern güvenlik gereksinimlerini ve potansiyel zorlukları göz önüne alarak çalışan bilgisayar faaliyetlerini izlemeye yardımcı olur.
 • Video formatının, aksiyon bağlam analizi açısından sağlayabileceği faydaları büyüktür.
 • Yeni çalışan izleme politikası oluştururken veya rakip çözümlerden Ekran System’e geçerken müşterilerimiz çeşitli dağıtım şemalarını ve çözüm lisans esnekliğini göz önüne alır.
 • Bu yönler ağrısız pilot projelere imkân tanır ve Ekran System yazılımı her boyutta altyapıya uymasını sağlar.

Ekranlı Video Kaydı

Her kullanıcı oturumu yapılandırılabilir video kalitesi ile kaydedilir. Kayıt tetiklenebilir ve filtrelenebilir veya oturumun başından sonuna kadar her saniyesini de içerebilir.

FF ve Canlı Oturum Görünümü seçeneklerine sahip Youtube benzeri oyuncu zahmetsiz analiz sağlar.

Video içi Arama

Ekran System; hem mevcut oturumda hem de kaydedilen tüm oturumlar boyunca anahtar kelimelerle (örneğin, açılmış uygulama adı, girilen komut veya yazılmış kelime) arama yapılmasını sağlar.

Çok Katmanlı Meta Veriler

Ürün, geçerli uygulama adı, açılmış URL, yürütülmüş Linux komutları, tuş vuruşları ve diğerleri gibi oturum video kayıtlarını indekslemek için kullanılan bir dizi ek günlüğü yakalar.

Meta veriler oturum analizi, arama, uyarı ve raporlamayı kolaylaştırır.

Otomatik Uyarılar

Ekran System, altyapıdaki olası tehlikeli olaylar hakkında gerçek zamanlı olarak bilgi verebilen gelişmiş bir uyarı sistemi içerir.

Ürün, en önemli etkinliklerin kütüphanelerini sağlar ve özel olanları inşa etmenize izin verir.

USB Yönetimi

Kapsamlı bir çalışan izleme sistemi USB aygıt kullanım denetimi içermelidir.

Ekran System sadece çeşitli USB aygıt bağlantılarını kaydeder ve uyarır; aynı zamanda kurallara göre de engelleyebilir.

Erişim yönetimi

Ekran görüntüsü, çalışan izleme araçlarının yanında kritik son noktalar için çeşitli erişim yönetimi özellikleri de sağlar.

Araç seti, 2 faktörlü kimlik doğrulama, bir kerelik şifreler, bilet sistemi entegrasyonu ve daha fazlasını içerir.

KULLANICI ETKINLIĞI İZLEME

Ekran System bir kullanıcı etkinliği izleme çözümüdür. Aktif uygulama adı, etkin pencere başlığı, ziyaret edilen URL’ler, yazdığınız tuş vuruşları ve yazdığınız komutlar gibi eş zamanlı meta verilerle birlikte bir video formatındaki tüm kullanıcı ekranı etkinliğini yakalayan kullanıcı oturum kaydı gerçekleştirir.

Ekran System, Windows ve Citrix platformları için yerel, RDP ve terminal oturum kaydı ile sunucular ve iş istasyonlarında kullanıcı etkinliği izleme ve Linux sunucuları için Telnet SSH oturumu kaydı gerçekleştirir.

DESTEKLENEN PLATFORMLAR

Ekran System, çeşitli bitiş noktalarını izlemenize ve tüm bu kayıtlara tek bir cam paneli aracılığıyla erişmenize olanak tanır. Kullanıcı etkinliğini analiz edebilir ve Windows, Citrix veya Linux ortamlarında gerçekleştirilen tüm kullanıcı eylemleri üzerinden arama yapabilirsiniz.

Ekran System Web Yönetim Konsolu, uyarılara, izlenen ve canlı oturumlara ve raporlama araçlarına hızlı erişime sahip evrensel içeriden güvenlik izleme merkezidir.

Demo ve Sunum ve Fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz!!!

-> datakey.com.tr