Acronis True Image Nedir?

Acronis True Image Nedir?

Acronis True Image bir yedekleme yazılımıdır.

Amacı ise; bilgisayarınızın felaket durumlarında geri dönüş yapılmak üzere dönüş yapılabileceği eski bir yedeğin depolanmasıdır.

Bilgisayarınızda bir sorun oluştuğu taktirde daha önceden aldığınız yedeği geri yükleyerek oluşmuş olan sorundan önceki yedeğinize dönebilir ve sorunlarınızı çözebilmenize olanak sağlayabilirsiniz.

Önerilen senaryo ise Acronis True Image ile bilgisayarınız kurduktan ve gerekli yazılımları yükledikten sonra bir restore noktası oluşturmanızdır.

Acronis True Image birçok depolama aygıtını destekleyerek size esnek yedekleme imkânı sağlar.

Ayrıca kendi diskiniz üzerine de yedek aldırabilirsiniz.


Diğer Özellikleri:

  • Kullanımı ve yönetimi kolay.
  • Verilerinizi nerede saklayacağınızı seçin ve yalnızca iki tıklamayla image yedeği oluşturarak her şeyi koruyun.
  • Görsel raporlar ile yedeklemenizin boyutunu, dosya türlerini ve kaç tane ransomware saldırısının durduğunu bir bakışta öğrenin
  • Bu çözümle, PC, Mac, iOS ve Android cihazlarını ve sosyal medya hesaplarınızı koruyabilirsiniz.
  • Ransomware karşı verilerinizi saldırılarına karşı etkin bir şekilde koruyun.
  • Sisteminizin bir kopyasını yapmak için tüm verilerinizi disk geçişi veya sistem kurtarma için klonlama ve image yedekleme kullanın.
  • Aktif klonlama ile bir Windows sistemini doğrudan sisteminizi durdurmadan ve ön yüklenebilir bir ortam kullanarak Windows’u yeniden başlatarak bir USB harici sürücüye veya yerel sürücüye kopyalayabilirsiniz. Etkin bölümün bir anlık görüntüsünü oluşturabilir ve doğrudan yeni diskten önyükleme yapabilirsiniz.
  • Sanal sabit diske dönüştürülerek, farklı program ve sistem ayarlarını test edin veya tam görüntü yedeklemelerinizi sanal bir sabit disk biçimine dönüştürerek sisteminizi sanal bir makinede çalıştırın. Tüm programlarınızı ve dosya sisteminizi bu sanal sistemde normal olarak kullanabilir ve Acronis True Image 2018’e gerek duymadan çalıştırabilirsiniz.
  • WinPE medya oluşturucu ile Sisteminizi aynı veya yeni donanıma geri yüklemek için kolayca önyükleme ortamı oluşturun. Sürücü yapılandırma sorunlarını hızla çözmek için bir WinPE ortamı oluşturun. Basit modun önceden belirlenmiş ayarlarını kullanın veya Gelişmiş modda Medya Oluşturucu tercihlerinizi özelleştirin.
  • Güvenlik Kontrol Paneli ile potansiyel olarak tehlikeli olarak işaretlenen işlemlerin sayısını izleyin, hangilerinin engellendiğini belirleyin ve bir beyaz listeyi yönetin, böylece güvenilir uygulamalarınız kesintisiz olarak çalışabilir. Gösterge paneli size, Acronis Active Protection’ın sisteminizi nasıl koruduğunu gösteren metrikler sağlar.


Sistem Gereksinimleri

* Microsoft Windows

Windows 10

Windows 8.1 (tüm sürümler)

Windows 8 (tüm sürümler)

Windows 7 SP1 (tüm sürümler)

Windows Home Server Windows XP SP3 (32 bit)

*Apple Mac OS X

High Sierra 10.13 Sierra 10.12 El Capitan 10.11 Yosemite 10.10

*Dosya Sistemleri

NTFS FAT32 Ext2 / ext3 / ext4 ReiserFS Linux SWAP HFS + APFS

* Mobil İşletim Sistemleri

iOS 8.0 veya üstü Android 4.1 veya üstü.

Acronis True Image Fiyat Bilgisi İçin İletişime Geçiniz.