Safetica 8 ile Gelen Geliştirmeler ve Yeni Özellikler! – 3 Tıklamayla DLP

Safetica 8.0 ile zamanınızı boşa harcamayın!

Safetica 8 ile Gelen Geliştirmeler ve Yeni Özellikler! – 3 Tıklamayla DLP

Yeni Kanal Kontrol modülüyle 3 tıklamayla DLP


Geçmişte, hassas verileri etiketlememiz ve onları korumak için bulmamız gerekiyordu.

Bu biraz can sıkıcı, biliyoruz, ama gerekli…

Safetica ile artık hassas verilerinizin nerede olduğunu bilmek zorunda değilsiniz.

Dosya yüklemelerini belirli web sitelerine veya belirli bir e-postaya kısıtlamak istiyorsanız artık bu işlemler çok kolay.

Ayrıntılı veri akışı kurallarını kolayca ayarlayın ve şirket içi iletişimi tek bir tıklamayla hariç tutun.

Hatta ayrıntılı bir dosya veya e-posta içerik incelemesi yapın.

Hassas verilerinizin şirketinizden nerede ayrıldığını belirleyin ve yepyeni bir Kanal Kontrol modülü ile korunan ortam yaratın.

Artık kolayca yapabileceğiniz şey, ne tür veriler olursa olsun şirket verileri için güvenli bölge tanımlamak için genel kurallar oluşturmaktır. Bu şekilde e-postalarınızı, web sitelerinizi ve hatta anlık mesajlaşmayı tüm iş uç noktalarınızda dakikalar içinde korursunuz.

Artık güvenliğini hiçbir çaba harcamadan artırabilirsiniz.

“”Safetica ile veri koruma işlemleri daha kolay olmaz.””

Genişletilmiş veri keşfi özelliği!

Bu özelliği sevdiğini biliyoruz, ayrıca yasal taleplere uymak için buna ihtiyacınız var.

Bu yüzden onu geliştirmeye devam ediyoruz.

Burada daha fazla güç ile hassas veri araması geliyor…

Daha doğru ve kullanımı kolay veri keşfi sayesinde uyumluluk düzenlemelerini hızla karşılayın.

IBAN, Polonya ve Türkiye ulusal kimlik numaraları için önceden tanımlanmış yeni içerik arama şablonları kullanın veya gelişmiş normal ifadelerle özel filtreler uygulayın.

Safetica artık ifadelerin geçerliliğini kontrol ederken kendi filtrelerinizi tanımlamanıza da yardımcı oluyor.

Şirket verilerinizi sınıflandırmak için genellikle üçüncü taraf yazılımları kullandığınızı biliyoruz. Bu nedenle, Office 365’te kullanılabilen Microsoft’un Azure Information Protection gibi üçüncü taraf sistemleri tarafından sınıflandırılan içeriği tanımlamanıza ve korumanıza olanak sağlamak için Safetica’ya sınıflandırma entegrasyonu ekledik.

Safetica için tekrar sınıflandırmaya gerek yok.

Bütün bunlar gerçekten harika, değil mi?

Bununla birlikte, en önemli değişiklik şu anda Safetica’nın yeni oluşturulan dokümanlarda hassas veri göndermeyi kısıtlayabilmesidir.

Bu nedenle belgenin önceden hassas olarak etiketlenmesi gerekmez, ancak Safetica içeriği gerçek zamanlı olarak tarayabilir ve hassas verileri içeriyorsa belgeyi koruyabilir.


WebSafetica ile etkin izleme

Web konsolunda facelift ve UX yükseltmeri yapıldı.

WebSafetica’yı son versiyon ile, özellikle önemli olmayan öğeleri çıkardık.

UX için çalışanlarımız WebSafetica’yı daha kullanıcı dostu yapmak için çok çalıştı.

Artık favori web tarayıcınızdaki tüm olayları her zaman gelişen bir WebSafetica’da öğrenebilirsiniz.

İzleyiciler, şirkette önemli veya potansiyel olarak zararlı bir şey olursa, bunları gösterge tablosunda hemen görürler.

Kurumsal ortamlar ve MSP’ler

 • Karmaşık ortamları rahatça yönetin.
 • Ayrı iş ünitelerini merkezi bir şekilde denetlemek için birden fazla Aktif Dizin’i tek bir Safetica kurulumuna bağlayın.
 • Uyarılar alın Safetica gelen ve olayları sizin SIEM içine yeni geliştirilmiş SIEM konnektör ile seçim ve size SIEM içinde Safetica gelen eylem ve etkinlik günlükleri doğrulayabilir. Sadece Safetica için özel bir uyarılar yok, hepsini SIEM’inde bulabilirsin.
 • Önceki sürümlerde, Safetica tarafından korunan uç noktalarda sorunlara dönüşebilecek ağ bağdaştırıcıları veya güvenlik simgeleri gibi bazı aygıtların olduğunu gördük. Bu tür cihazlar veriyi tehlikeye sokmak için pek kullanılmadığından, bu donanım sorunları çoğunlukla bir sıkıntıdır, bir güvenlik sorunu değildir.
 • Safetica, artık otomatik olarak algılanan çakışan donanımı tanıyabilir ve bu gibi durumlarla başa çıkabilir.

Diğer önemli noktalar

 • Safetica GDPR ile uyumludur. Kişisel veri gizliliği düzenlemesi Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek ve Avrupa Birliği’nde faaliyet gösteren tüm şirketlere uymak zorunda kalacak.
 • Safetica bu yönetmeliğe uygun olup, şirketinizdeki kişisel verileri koruyarak kriterlerinizi karşılamanıza yardımcı olur.
 • OneDrive veya Sharepoint depolama ile doğrudan entegre edilen yeni uygulamalar için destek.
 • Verilerinizi Safetica DLP’nin yeni sürümü ile koruyun ve merkezi bir depoda saklanan hassas verilerle çalışırken Microsoft Office veya Adobe Reader gibi uygulamaları kısıtlayın.
 • Görüşleriniz bizim için önemlidir ve sizin için daha iyi bir kullanıcı deneyimini geliştirdikBitLocker cihaz yönetimi, DLP protokolünde hassas veri günlükleri, Dosya etiketleme ve daha hassas veri sonuçları gibi güvenlik çözümü çeşitleri
 • Ekran yakalama uygulamalarını kullandığınızı biliyoruz. Print Screen kısayol tuşunu kaydeden Safetica hakkında bazı şikayetler duyduk ve şimdi bunu sadece gerekli olduğu zaman yapıyoruz.
 • Web tarayıcıları (ayrıca Edge ve Yandex), cloud sync istemcileri, Total Commander ve Windows 10’un en son sürümleri gibi iş uygulamalarınızın ve ortamlarınızın en son sürümlerinin etkin desteği.
 • Yedekleme güvenlik ağı ile dağıtma ve güncelleme.
 • WebSafetica yükleyici, kullanımdaki portları otomatik olarak algılar ve kullanılmayanları kullanır.
 • Safetica istemcilerini kurarken veya güncellerken sistem geri yükleme noktaları oluşturur. Tüm bileşen yükleyicileri, yerel disk alanı ne zaman azaldığını belirler.
 • Güncellenen web sitesi ve uygulama kategorileri ile çalışanların çalışma zamanlarını, mesajlaşma web uygulamalarının yeni bir listesi de dahil olmak üzere gözden geçirilmiş web sitesi kategorileri listesiyle daha iyi anlayın.
 • Ayrıca, yeni şifreleme kategorisi ile şirket donanımının kripto para biriminde kullanıldığını tespit edebileceksiniz.

En iyi Safetica

Safetica 8 birkaç dakika içinde kurulabilen ve konuşlandırılabilen özelliklere sahip olarak geliyor, şirketiniz korunana kadar haftalarca veya aylarca beklemenize gerek yok.

Hassas veri algılama teknolojimizdeki gelişmeler sayesinde, bunun en iyi sürüm olduğunu söyleyebiliriz.

Safetica’yı faaliyette görmek veya kendi kendinize deneme yapmak için deneme sürümü almak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Safetica demo için iletişime bizimle iletişime geçin…