Acronis Backup 12.5 ile Artık Ransomware Hakkında Endişe Etmeyin.


Son Wannacry fidye yazılım saldırıları, bu türden siber saldırıların kurumsal güvenlik kaygılarının ön plana çıkmasına yardımcı oldu.

Güvenlik sağlayıcılarının, büyük oranda büyümelerini bekledikleri bu saldırılar karşısında, bu tür saldırılara karşı hafifletme ve koruma sağlanması artık çok önemli.

Acronis Backup 12.5, yedek dosya sağlama sertifikalarını Ethereum blockchain veri tabanında saklayarak veri yedeklemelerinin gerçekliğini ve bütünlüğünü sağlar, ayrıca otomatik fidye koruması da içerir.

Acronis Backup 12.5 iki sürümde gelir: Standart ve Advanced

Acronis Backup 12.5 Standard ile işletmeler küçük çapta yedek çalıştırmaya başlayabilirler ve sadece lisans anahtarlarını değiştirerek altyapıları yeteri kadar büyüdüğünde gelişmiş sürümüne yükseltme yapabilirler.

Acronis Backup 12’nin mevcut kullanım kolaylığı, güvenilirliği ve yeni hibrit bulut mimarisine dayanan yeni gelişmiş işlevsellik, 20’den fazla platformu destekleyen güçlü ve zengin özelliklere sahip bir çözüm yaratıyor.

Bunlar arasında Windows, Office 365, Azure, Linux, Mac OS X, Oracle, VMWare, Hyper-V, Red Hat Sanallaştırma, Linux KVM, Citrix XenServer, iOS ve Android bulunmaktadır.Diğer önemli özellikler:

Yönetici rolleri ve delegasyonlar

Şirketiniz birden fazla konumdan çalışıyorsa, veri koruma görevlerini uzak ofislerdeki BT personeline devredebilirsiniz.

Organizasyonun tamamını görmeye, kontrol etmeye, izlemeye ve raporlamaya devam edeceksiniz, ancak uzak yöneticiler sadece kendi altyapılarına gözlemleyebilecektir, uzaktaki yöneticiler, bu şekilde ofisin tüm makinelerini, raporlarını veya gösterge panolarını göremezler.

Altı hiper yönetici desteği

Acronis Backup 12.5, tüm çoklu hiper yönetici ortamınızı tek bir konsoldan koruma kapasitesine sahiptir.

VMware vSphere, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Red Hat Sanallaştırma, Linux KVM ve Oracle VM Server’ı koruyabilirsiniz.

Tüm sanal makinelerinizi ve ana makinelerinizi aynı ara yüzde görecek, yedeklerinizi programlayacak, test edecek ve gerektiğinde geri dönüş yapabileceksiniz.

Hiper yönetici = fiziksel sistem veya bulut.

Uzak ve otomatik bare-metal geri yükleme

Artık Acronis Bootable Media’dan bir bare-metal sistemi önyükleyebilir ve web konsolundan uzaktan bağlayabilirsiniz!

Veri merkezindeki bir sunucuyu kurtarmanız gerekirse, uzak ellerinizi ön yüklenebilir medyayı yerleştirmesini, güç düğmesine basmasını, IP adresini almasını ve uzaktan bağlanmasını isteyebilirsiniz işte bu kadar!

Veri merkezine gitmek için zaman kaybetmeye gerek yok, daha az sorun ve daha hızlı iyileşme süresi (RTO).

Oracle veri tabanı yedekleme ve taneli kurtarma (Granular Restore)

Acronis Backup 12.5 Advanced Edition ile, işletim sistemi, uygulamalar, yapılandırmalar ve veri tabanları dahil olmak üzere tüm Oracle Database sunucusunu yedekleyebilir ve sonra da seçili veri tabanlarını, tablo alanlarını veya günlükleri geri yükleyebilirsiniz.

Dahası, bu sunucularını Microsoft Azure ve Amazon EC2 bulutlarında barındırılanlar dahil olmak üzere, fiziksel ve sanallaştırılmış Oracle veri tabanı sunucuları üzerinde çalışır.

Geliştirilmiş teyp desteği

Önceki versiyondan gelen teyp desteği artık acronis web konsolunda mevcut.

  • Havuzların ve bireysel bantların kapasitesini ve boş alanını izleme.
  • Yeni teyp kümeleri kullanın ve rotasyon politikalarını iyileştirme
  • Bantları sadece bir kütüphanenin içinde değil, uzak konumlarda da yönetebilme.
  • Farklı bant kümelerinde tam yedekleri ve artımlı yedeklemeleri depolama.
  • Ek olarak, Acronis Backup 12.5 yeni teyp sürücülerini, otomatik yükleyicileri ve kitaplıkları otomatik olarak algılar. Ayrıca barkodları okur, bant silmeyi basitleştirir ve hızlandırır ve diğer birçok işlevi yerine getirir.

Gelişmiş raporlama

Acronis Backup 12.5, müşterilerimizden topladığımız kapsamlı geri bildirimlere dayanan çok sayıda önceden tanımlanmış rapor içerir.

Ayrıca, şaşırtıcı gösterge panosu widget’ları raporlara dahil edilebilir.

Raporunuza yalnızca birkaç tıklamayla bir şema ekleyebilirsiniz! Raporlar filtreler, sıralama ve alan seçimi ile özelleştirilebilir ve kurumsal raporlama gereksinimlerinizi kolayca karşılayabilirsiniz.

Ek olarak, size e-posta ile PDF (ve diğer dosya formatları) olarak gönderilen programlanmış raporları alabilir veya belirli bir klasöre kaydedebilirsiniz.

Acronis Aktif Koruma

Acronis Backup 12.5, fidye yazılımlardan endüstride ilk aktif koruma sağlayarak veri koruma dünyasınınsın seyrini değiştirmiştir.

Güvenilir ve kanıtlanmış yedeklemeye ek olarak, Acronis Backup 12.5 proaktif algılma ve yetkisiz veri şifreleme ve fidye engelleme özelliklerine sahiptir.

Acronis Active Protection ™ teknolojisi içerir.!

Bu teknoloji ve düzenli off-site yedekleme ile, fidye yazılımlarına bir kuruş bile ödemek gerekmez!