MailStore Server Programını ve Arşivini Bir Başka Bir Sunucuya Taşıma İşlemi

MailStore Server arşivini tüm kullanıcılar, ayarlar ve e-postalar dahil olmak üzere yeni bir makineye taşımak için şu adımları izleyin:

Not: Sunucu taşıma işlemi sırasında mevcut bir ip yapılandırmasına sahipseniz eski sunucunuzdaki ip adresi’ni yeni sunucuya statik ip olarak tanımlamanız gerekmektedir.

Böylelikle MailStore Client bağlantıları ile işlem yapıyorsanız MailStore Client makinaları tekrar yeni sunucunuzdaki doğru ip adresine yönlenerek çalışmaya devam edecektir.

MailStore Server Programını ve Arşivini Bir Başka Bir Sunucuya Taşıma İşlemi

  • MailStore Sunucusu hizmetini, MailStore Sunucu Hizmeti Yapılandırması aracı ile durdurun.

  • Ana makine dizinini (Varsayılan: C: \ MailArchive) ve tüm alt dizinlerini ve geçerli makinede var olan tüm arşiv depolarını) yeni makineye taşıyın.

Not: MailStore Sunucu Hizmeti Yapılandırması Aracı – >Genel -> Ana Veri tabanı dizini nerede bulunuyorsa o dizin yeni sunucuya taşınmalıdır.

  • MailStore Server’ı yeni makineye daha önceki kurulumda kullandığınız dosyalar ile yükleyin.
  • Kullanılacak ana veri tabanı dizininin konumu varsayılan yol C: \ MailArchive ile eşleşmiyorsa, MailStore Sunucu Hizmeti Yapılandırma yardımcı programını çalıştırın, MailStore Sunucusu hizmetini durdurun ve “Ana veri tabanının” dizinini yeni konuma değiştirin.
  • Mailstore Sunucusunu başlatın ve ilk kez MailStore Client aracılığıyla yönetici kullanıcı olarak giriş yaparken 25 basamaklı etkinleştirme anahtarını girerek kurulumu etkinleştirin.

Bu işlemler sonucunda tüm ayarlarınız aktarılmış olacaktır.