MailStore içinde E-Posta Arama 1

E-posta ara:

MailStore Home ayrıca arama yaparken daha fazla ölçüt eklemenizi sağlar. Örneğin, yalnızca belirli bir e-posta adresinden veya belirli bir tarih aralığındaki iletileri aramak isteyebilirsiniz.

MailStore Home’un arama işlevselliği üzerinde daha fazla kontrol için, gidin ara e-posta , sol taraftaki sütunda uygun kriterleri seçip tıklayın Ara .

MailStore içinde E-Posta Arama


“Arama” nın altındaki Arama Ölçütleri

Metin alanına bir anahtar kelime veya kelime öbeği girin ve MailStore’un arama yapmak için nereye yapacağını belirtin.

Aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

 • Konu – E-postanın konu satırı aranır.
 • Gönderen / Alıcı – “From”, “To”, “Cc” ve “Bcc” alanları aranır.
 • Mesaj gövdesi – E-postanın salt metin veya HTML bölümleri aranır (kullanılabilirliğe bağlı olarak).
 • Ekler Dosya İsimleri – E-posta eklerinin dosya adları aranır.
 • Ek İçindekiler – E-posta eklerinin içeriği aranır. Eklerin ne ölçüde ve ne ölçüde kullanılabileceği, belirtilen dizinleme seçeneklerine bağlıdır (Yönetimsel Araçlar altında).

İfadeler ve joker karakterler gibi Hızlı Arama bölümünde açıklanan tüm seçenekler, metin alanı Arama için de mevcuttur.

“Genel” altındaki Arama Ölçütleri

Genel altında, aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

 • Klasör – MailStore tarafından aranacak klasör burada seçilebilir. Varsayılan olarak, geçerli kullanıcı tarafından okunabilen tüm klasörler seçilir. Metin alanının yanındaki düğmeye tıklayarak, klasörler klasör yapısı kullanılarak da seçilebilir.
 • Alt klasörü dahil et – Seçiliyse, MailStore yalnızca seçilen klasörü (örneğin Gelen Kutusu ) değil, aynı zamanda burada oluşturulan tüm alt klasörleri (örneğin Gelen Kutusu / Projeler 2017 / Kar Optimizasyonu ) de arar .
 • Kimden – Buraya girilen herhangi bir anahtar kelime veya e-posta adresi, yalnızca e-postanın gönderen alanı içinde aranır.
 • / Cc / Bcc – Burada girilen tüm anahtar kelimeler veya e-posta adresleri, yalnızca e-posta alıcı alanlarının içinde aranır.
 • Tarih – Aramanın kaplayacağı zaman çerçevesi buradan seçilebilir. Dün veya Bu yıl gibi önceden tanımlanmış bir aralık seçilebilir veya Özel’i seçerek, belirli bir süre manuel olarak belirtilebilir. Bu durumda, başlangıç ​​ve bitiş tarihleri ​​dahil edilecektir.

İfadeler ve joker karakterler gibi Hızlı Arama bölümünde açıklanan tüm seçenekler, From ve To / Cc / Bcc alanlarında da mevcuttur.

“Gelişmiş” altındaki Arama Ölçütleri

Gelişmiş altında , aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:

 • Ekli / ekli olmayan iletiler – Varsayılan olarak, herhangi bir dosya eki olup olmadıklarına bakılmaksızın tüm iletiler aranır. Eklenti olmayanlar gibi belirli e-postaları kaldırmak için onay kutularından birini temizleyin.

Önemli: Bu aramalar zaman zaman kesin olmayabilir, çünkü arka plan resimleri gibi öğeler ek olarak kabul edilebilir.

 • Boyut – Varsayılan olarak, boyutlarına bakılmaksızın tüm iletiler aranır. Aramayı e-postaların boyutuna göre sınırlamak için sağlanan uygun alanları kullanın, örneğin en az 5 MB veya 400 ile 600 KB arasında.
 • Öncelik – E-postalar, gönderen tarafından atanan e-postanın öncelik düzeyine göre aranır. Düşük seçerken, Normal’den daha düşük bir öncelik seviyesine sahip tüm e-postalar döndürülür, Yüksek seçim yapılırken, Normal’den daha yüksek bir öncelik seviyesi olan tüm e-postalar döndürülür. Öncelikle ilgili herhangi bir bilgi içermeyen e-postaların öncelikli bir Normal seviyesine sahip olduğu varsayılır.

Kayıtlı Aramalar

Msh arama saved.png

MailStore Home, ileride başvurmak üzere yaptığınız bir aramayı kaydetmenize olanak tanır. Kayıtlı bir aramaya her eriştiğinizde arşiv aranır ve belirli bir kritere uyan tüm mesajları hızlıca bulmanızı sağlar.

Daha sonra kullanmak üzere kaydedilebilecek bir arama oluşturmak için, sol taraftaki sütunda Arama E- postası’na gidin, uygun kriterleri seçin ve Arama Klasörünü Oluştur’a tıklayın ve kaydedilen arama için bir isim girin (örneğin, anneden gelen posta).

Kaydedilen arama, Arama E-postası bölümünde eklenir ve herhangi bir zamanda erişilebilir.

Bağlam menüsünden bir arama klasörünün (Yeni Arama Sorgusu) arama kriterlerini görüntüleyebilir ve yeniden adlandırabilir veya silebilirsiniz.