MobileIron Özellikleri – MobileIron Birleşik Uç Nokta Güvenliği

MobileIron birleşik uç nokta güvenliği ile şunları yapabilirsiniz:

Tek bir konsol kullanarak Android, iOS, macOS ve Windows 10 aygıtlarını güvenceye alın

İnsanların üretken olması gereken uygulamalar ve hizmetler ile güvenli bir çalışma alanı sağlayın

Şirket bilgilerini ve çalışan gizliliğini korumak için işletmeyi kişisel verilerden ayırın

Bir cihaz kaybolduğunda, çalındığında veya emekli edildiğinde kurumsal verileri uzaktan silin

MobileIron Access ile güvenilmeyen uygulamaları ve uç noktaların bulut hizmetlerine erişmesini engelleyin

MobileIron Threat Defence ile tehditleri algıla ve düzeltin

. .
.

MobileIron Özellikleri – MobileIron Birleşik Uç Nokta Güvenliği

MobileIron birleşik uç nokta güvenlik platformu

MobileIron unified endpoint security platformuyla uç noktalarınızı ve bulut hizmetlerinizi tek bir konsoldan güvenli hale getirin ve yönetin.

MobileIron, 2007 yılında Kaliforniya ABD’de kurulan ve 14.500’ü aşkın müşterisine Kurumsal Mobilite Yönetimi çözümleri sunan bir yazılım firmasıdır. MobileIron 7 yıldır üst üste Gartner’ın EMM (Enterprise Mobility Management – Kurumsal Mobilite Yönetimi) için hazırladığı Magic Quadrant raporunda lider kategorisinde yer almaktadır


MobileIron Ürün Özellikleri

Silver

EMM Silver bundle müşterilerin Mobile First stratejilerini inşa edebilecekleri temel üzerine tüm temel bileşenleri sunar.

EMM Silver bundle şunları içerir:

 • Core – Merkezi yönetim konsolu.
 • Sentry – Güvenilir Kurumsal Gateway.
 • App – Kurumsal App Store.

Gold

MobileIron Enterprise Mobility Management Gold

EMM Gold bundle müşterilerin Mobile First yolculuğunda bir sonraki adımını atmasını için tasarlanır (Güvenli Apps içeriği). EMM Gold bundle aşağıdakilerden meydana gelmektedir:

 • Core – Merkezi yönetim konsolu.
 • Sentry – Güvenilir Kurumsal Gateway.
 • App – Kurumsal App Store.
 • AppConnect – Güvenli uygulamalar ve AppConnect etkin uygulamalar için özel VPNs uygulama (Secure apps and app specific VPNs for AppConnect enabled Apps)
 • Docs@Work – Yerinde ve bulut kurulumlarındaki veri havuzlarında yer alan kurumsal içerik için mobil güvenlik ve erişim kontrolü
 • Web@Work – Güvenli browsing hizmetleri.

Platinum

MobileIron Enterprise Mobility Management Platinum

EMM Platinum bundle içeriği tüm Mobile First özelliklerini içerir.

Müşterilere özel olarak son teknoloji ile tasarlanmıştır. MobileIron Platinum bundle son ve en iyi yenikleri içerir ve IT’nin verimli bir şekilde mobil ölçeği benimsemesini sağlar.

İçerdiği temel özellikler:

 • Core – Merkezi yönetim konsolu.
 • Sentry – Güvenilir Kurumsal Gateway.
 • App – Kurumsal App Store.
 • AppConnect – Güvenli uygulamalar ve AppConnect etkin uygulamalar için özel VPNs uygulama (Secure apps and app specific VPNs for AppConnect enabled Apps)
 • Docs@Work – Yerinde ve bulutta kurulumundaki veri havuzlarında yer alan kurumsal içerik için mobil güvenlik ve erişim kontrolü.
 • Web@Work – Güvenli browsing hizmetleri.
 • Help@Work – Son kullanıcı cihazının uzaktan kontrolü ve görüntülenmesi için yardım masası (Help Desk) araçları.
 • Tunnel – iOS ve Windows Phone 8.1 için güvenli Multi-OS App VPNs.
 • Identity@Work – Kurumsal network dışındaki cihazlar için genişletilmiş kurumsal SSO (Single Sign-On)
 • DataView – Son kullanıcıya gerçek zamanlı uyarı gönderimiyle veri dolaşım maliyetleri yönetimi.

İşletim sistemleri

İşyerine giren tüketici cihazlarının artan talebini karşılamak için BT, Android, iOS, macOS ve Windows 10 dahil olmak üzere birden fazla işletim sisteminde son kullanıcıları destekleyebilen birleşik bir uç nokta yönetimi (UEM) platformuna ihtiyaç duyuyor.

Android

Android kullanımı kurumda giderek yaygınlaşıyor ve çalışanların günlük sorumluluklarını nasıl üstlendiklerini büyük ölçüde etkiliyor. Google, Android kuruluşunu olgun ve şirkete hazır bir platform haline getirmede önemli ilerleme kaydetmiştir. MobileIron ile birleştiğinde, kuruluşlar, tedarik etme, yapılandırma, uygulama dağıtımı, güvenlik ve kontrol, izleme ve uyumluluk ve cihazın kullanım ömrü dahil olmak üzere Android cihazlarını güvence altına alabilir ve yönetebilir ve uçtan uca yaşam döngülerini yönetebilir.

iOS

Apple, iOS’u olgun, kurumsal kullanıma hazır bir mobil platform olarak geliştirmede büyük ilerleme kaydetmiştir. Her sürümde, Apple, BT’nin aygıt kurulumunu, dağıtımını, yönetimini ve güvenliği basitleştirmesine yardımcı olmak için daha gelişmiş özellikler sunar. MobileIron ile birlikte BT, tek oturum açma, uygulama başına VPN, açık yönetim, uygulama yükleme, VPP ve daha fazlası gibi özelliklere sahip iOS cihazlarını ve uygulamalarını güvence altına alabilir.

Mac os işletim sistemi

İşletmelerin Mac’leri kurumsal onaylı cihazlar olarak desteklemeleri gittikçe artmaktadır. Uyumluluk için, hassas kurumsal ve müşteri verilerine erişen tüm cihazların tamamen güvence altına alınması ve yönetilmesi şarttır. MobileIron, Mac’lere kimlik doğrulama ve kimlik için yeni bir model sunar ve işletmelerin Apple mobil ve masaüstü işlemlerini ortak bir güvenlik ve yönetim platformu kullanarak birleştirmelerini sağlar.

Windows 10

Windows 10, ayrı işletim sistemi sürümlerini bir platforma dönüştürerek, modern işletme mimarisi için cihaz ve güvenlik yönetimini birleştiren büyük bir işletim sistemi revizyonudur. Birleşik MDM API’leri ve Windows Bilgi Koruması (WIP) kümesi ile Windows 10, tutarlı bir kullanıcı deneyimi sağlarken BT’nin her Windows cihazını güvence altına almasını ve yönetmesini sağlar.