ARES Commander’daki Dinamik CCS ile 3D Model Düzenleme

Bu videoda, 3D modelleri, tutamak noktalarını ve -diğer CAD yazılımlarında Dinamik UCS olarak da bilinen- Dinamik CCS’yi nasıl düzenleyeceğinizi keşfedin. Videoyu altyazı seçeneklerinden Türkçe olarak ayarlayıp izleyebilirsiniz.

ARES Commander’daki Dinamik CCS ile 3D Model Düzenleme

ARES Commander ile 3D çizim yapın

Tasarımcıların “serbest biçimler” ile çalışabilmeleri çok önemlidir. ARES Commander 3 boyutlu çizimleriniz için ihtiyaçlarınızı gözeterek tasarlanmıştır. Çizeceğiniz herhangi bir kapalı poligonu ekstrüzyon komutu ile görseldeki gibi 3 boyutlu hale getirebilirsiniz.

C:\Users\DestekUser1\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.Word\2018-05-16_12-52-46g.jpg

Dinamik CCS ile DWG’nizdeki Koordinat Sistemini Değiştirin

ARES Commander katı cisimleri düzenlemenize, yüksekliğini değiştirmenize olanak sağlar. Ayrıca, katı modelinizi seçip, özellikler paletinden de yüksekliği değiştirebilirsiniz. Videoda gördüğünüz gibi yüzeylere açı ekleyebilir ve yeni dinamik CCS ile 3 boyutlu çalışmalarınızı kolayca düzenleyebilirsiniz. İşaretçiyi katı yüzeylerden birine yerleştirdiğinizde, çalışma düzleminin referansını değiştiren CCS, otomatik olarak konumlanır. Bu sayede kendi koordinat sisteminizi tanımlayabilirsiniz. Diğer programlarda UCS olarak da bilinen dinamik CCS, işaretçiye yaklaştığımızda katı maddenin yüzünü algılar ve geçici olarak değiştirir.

Dilerseniz dinamik CCS’yi görselde gösterildiği gibi devre dışı bırakılabilir, diğer programlarda alıştığınız gibi SHIFT tuşuna basarak fareniz ile projenizde hareket edebilirsiniz.

ARES Commander’ın özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için, sağ üstteki düğmeyi kullanarak veya F1 tuşuna basarak YARDIM’ı ziyaret edebilirsiniz.

ARES Commander ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@datakey.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.