Worry-Free Business Security Services Advanced Ürün Özellikleri

 • Kullanıcıdan İtibaren
 • Bilgisayar, Mac, Sunucu, MS Exchange, Office 365’i Korur
 • Fidye Yazılımlarına karşı koruma sağlar
 • Kötü amaçlı e-posta eklentilerini gerçek zamanlı olarak engelleyin
 • Uygunsuz web sitelerine erişimi engelleyin
 • Kolay kurulum ve otomatik güncellemeler

Worry-Free Business Security Services Advanced

Rakiplerinden daha iyi

Trend Micro Worry-Free Business Security çözümü AV-Test.org tarafından yapılan kurumsal uç nokta güvenliği testinde, katılan tüm satıcıları geride bırakarak en yüksek puanı aldı.

Worry-Free sadece en yüksek performans sergileyen güvenlik yazılımı değil, aynı zamanda da en popüler güvenlik yazılımıdır.

Son üç yıldır, dünya genelinde daha fazla sayıda küçük işletme, içerik güvenliği konusunda diğer satıcılardan çok, Trend Micro’ya güvenmektedir.

AV-Test.org, güvenlik çözümlerinde 2014 En İyi Koruma ödüllerini Trend Micro Internet Security çözümüne vermiştir. 6 ayrı test döngüsü üzerinden test edilen 24 satıcı arasında, Trend Micro çözümü hem 0. gün (gerçek dünya) saldırılarına, hem de yaygın kötü amaçlı saldırı örneklerine karşı korumada en iyi çözüm seçilmiştir. Trend Micro, 2014 yılında yapılan tüm testlerin temel çizgisi olarak kullanılan AV-Comparatives’in Kapsamlı Ürün Dinamik Gerçek Dünya Koruması Testinde, Microsoft da dahil olmak üzere tüm satıcılarla kıyaslandığında, 20’den fazla güvenlik satıcısının sürekli önünde yer almıştır.

Kaynak: AV-Comparatives.org (Not: Sonuçlara kullanıcıya bağlı puanlar dahildir)

Dünya genelinde BT güvenliği ile ilgili en son Canalys çalışması, Trend Micro’nun üç yıldır üst üste küresel küçük ölçekli işletme içerik güvenliği pazarı segmentinde pazar lideri olduğunu göstermektedir. Trend Micro, Worry-Free Business Security çözümünün öncelikle küçük ölçekli işletmelerin gereksinimleri düşünülerek geliştirildiğinden emin olarak, son üç yıldır bu pazar lideri konumunu korumaktadır. Küçük ölçekli işletmeler arasında en popüler güvenlik çözümü olarak, Worry-Free Business Security çözümünün, diğer Güvenlik satıcılarından daha uzun süre küçük ölçekli işletmeler ile birlikte çalışılarak elde edilen bilgi birikimi ile geliştirildiğini bilerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Bu nedenle sizin şirketiniz düşünülerek tasarlanmış bir güvenlik çözümüne ihtiyacınız varsa Worry-Free Business Security çözümünden başka bir çözüm aramayın.

Basit Kontrol ve Barındırma

Worry-Free Services Advanced özellikle küçük ölçekli işletmeler için tasarlanmış, bulut tabanlı, kurumsal sınıf bir güvenlik çözümüdür.

»E-posta koruması:

İstenmeyen e-postaları, kötü amaçlı yazılımları ve kimlik avı saldırılarını bulutta durdurmak için e-postaları Trend Micro veri merkezinde filtreler.

Gelişmiş kötü amaçlı yazılımlara, sıfırıncı gün tehditlerine ve belge yayıcılara karşı ekstra güvenlik sağlar.

»Barındırılan e-posta şifrelemesi:

Uyum gereksinimlerini otomatik olarak uygular ve ilke tabanlı şifrelemeyi kullanarak gizli bilgileri korur.

Cihazlara donanım eklenmesini ya da yazılım yüklenmesini gerektirmez.

»Cihaz koruması:

Cihaz platformlarınızın tamamını tek bir konsoldan yönetin.

Yönetim konsolu Trend Micro tarafından barındırıldığı için çevrimiçi olarak her yerden erişilebilir.

»Veri Koruması:

Veri kaybını önlemek ve tehditleri engellemek için USB sürücüsü ve bağlı diğer aygıtlara erişimi sınırlandırır.

İş Kesintisini Önler

Worry-Free Business Security küçük ölçekli işletme kullanıcılarını ve varlıkları veri kaybına ve virüslere karşı koruyarak günlük işlerde kesinti olmasının önlenmesine yardımcı olur.

Trend Micro Smart Protection Network tarafından desteklenen Worry-Free Business Security çözümümüz şunları kapsamaktadır:

 • Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma
 • İstenmeyen e-postalara karşı koruma
 • Fidye yazılımlarına karşı koruma
 • Web güvenliği
 • Veri koruması
 • Gelişmiş hedefe yönelik saldırılara karşı koruma

Bakım gerektirmez – Trend Micro tarafından barındırılır ve yönetilir

Trend Micro Worry-Free™ Business Security Services barındırılan bir güvenlik yazılımıdır. Yerel olarak bir sunucu kullanma ve yönetme maliyetini üstlenmeniz gerekmez. Bunun yerine, yönetim platformu Trend Micro’ya ait Avrupa veri merkezinde barındırılır ve bakımları yine burada yapılır.

Bakım işlerini biz yaptığımız için bu, sizin açınızdan işleri çok kolaylaştırır ve asıl işinize odaklanmanızı ve BT giderlerinden tasarruf etmenizi sağlar.

Bu güvenlik yazılımı otomatik olarak güncellenir. Bu amaçla hiçbir kaynak planı yapmanıza ya da ek bütçe planlamanıza gerek yoktur.

Sorunsuz Kurulum ve Kontrol

Trend Micro Worry-Free™ Services çözümünü yüklemek daha kolay olamazdı: Güvenlik yazılımını ofiste ya da hareket halinde korumanız gereken cihazlara yüklemek için tek yapmanız gereken çevrimiçi olarak kaydolmak ve basit adımları izlemektir.

Trend Micro Worry-Free™ Services şirketinizin tam koruma altında olduğundan emin olmak için ihtiyacınız olan görünebilirliği ve kontrolü sağlamak üzere size merkezi bir web tabanlı yönetim arayüzü sağlar.

E-posta Güvenliği ve İstenmeyen E-postalara Karşı Koruma

Worry-Free™ Advanced Business Security çözümüne, istenmeyen ve büyük olasılıkla tehlikeli e-postaların şirket ağınıza ya da bilgisayarlara ulaşmalarını önlemek için Trend Micro’nun Hosted Email Security ürünü dahil edilmiştir. Bu birleştirilmiş çözüm Microsoft™ Exchange Server ya da Microsoft™ Office 365 kullanan küçük ölçekli işletmeler için idealdir.

Hem Worry-Free™ Advanced, hem de Hosted Email Security ürünleri Trend Micro’nun e-posta itibar hizmetini kullanır. Bu hizmet IP adreslerini, istenmeyen posta kaynakları olduğu bilinen kaynakların yer aldığı bir veritabanına dayalı olarak kontrol ederek doğrular ve e-posta göndericisinin itibarını gerçek zamanlı olarak değerlendirir. Etkinlik ve geçmiş de dahil olmak üzere, itibar değerlendirmeleri IP adreslerinin davranışı sürekli analiz edilerek geliştirilir.

Kötü amaçlı e-postalar, yasal bir web sitesi gibi davranarak çalışanlarınızı özel bilgilerini vermeleri için kandırmanın yollarını arayan kimlik avı amaçlı e-postaları da kapsar. Kimlik avı ve diğer tür kötü amaçlı e-postalar, göndericinin IP adresine dayalı olarak, “bulutta” durdurulur ve tehditlerin ağınıza ya da çalışanlarınızın cihazlarına ulaşması önlenir.

İşle ilgili verilerinizi koruyun

Worry-Free™ Business Security Services, kişisel bilgisayarlarda, Mac’lerde, Android cihazlarda veya iOS cihazlarda sakladığınız verilerinizi virüsler ve casus yazılımlar gibi çevrimiçi tehditlerden korumanızı sağlar. Örneğin, özel bir özellik Intuit Quickbooks dosyalarını ve klasörlerini kilitlemenizi sağlayarak mali ve gizli iş verilerinin güvende olduğundan emin olmanızı sağlar.

USB Cihazı Koruması ve Kontrolü

Virüsler iş bilgisayarlarına ya da dizüstü bilgisayarlara genellikle USB bellekler aracılığıyla bulaşır. Worry-Free™ Business Security yazılımı USB cihazlarından kaynaklanan tehditleri güvenli bir şekilde engeller.

Worry-Free™ Services çalışanların USB depolama cihazlarından, iş bilgisayarlarına veri yüklemelerine izin verilip verilmediğini kontrol etmenizi de sağlar (örneğin, erişim salt okunabilir olarak sınırlandırılabilir).

Çalışanların Erişimini ve Cihazlarını Yönetme

Belirsiz web sitelerinin çalışan verimliliğini düşürdüğü konusunda endişeleriniz varsa çalışanlarınızın erişebilecekleri web sitelerini sınırlandırabilirsiniz.

Günün belirli bölümlerinde işle ilgili olmayan web sitelerine erişimi önleme esnekliği sayesinde, çalışanlarınızın uygunsuz web sitelerine erişmelerini önleyebilirsiniz (örneğin öğlen araları dışındaki saatlerde sosyal medya sitelerine ve spor sayfalarında erişimi engelleyebilirsiniz.).

Worry-Free™ Services çalışanlarınızın işten ayrılmaları ya da cep telefonlarını veya tabletlerini kaybetmeleri durumunda, cihazı uzaktan engelleyip verileri silebileceğinizi ve dolayısıyla da, önemli şirket bilgilerini kaldırabileceğinizi bilerek içinizin rahat olmasını da sağlar.

Performanstan ödün vermeden, birinci sınıf İnternet Güvenliği

Trend Micro Worry-Free™ Services, tehditleri şirketinizin ağına ya da cihazlarına ulaşmadan önce bulutta durdurur; böylece işleriniz yavaşlatılmadan korunur. Bu, Trend Micro’nın Smart Protection Network altyapısı tarafından desteklenmektedir. Bu erken uyarı sistemi milyonlarca parça tehdit verisini bir araya getirir, bunları analiz eder ve tehditlerin bilgisayarınıza ulaşmasını ve şirketinize sızmasını önler.

Worry-Free™ Services çalışanların USB depolama cihazlarından, iş bilgisayarlarına veri yüklemelerine izin verilip verilmediğini kontrol etmenizi de sağlar (örneğin, erişim salt okunabilir olarak sınırlandırılabilir).

Fidye yazılımlarına karşı koruma

Worry-Free, kötü amaçlı yazılımlara ve fidye yazılımlarına karşı gelişmiş koruma sağlar

Kurumsal ağdaki ve kurumsal ağ dışındaki uç noktalarınız virüs, kötü amaçlı yazılım, Truva atı, solucan, casus yazılım ve yeni türev birleşimlerine karşı korunur.

– Model dosyası yönetimi yükünü hafifletir ve performans üzerindeki etkiyi azaltır.

– Fidye yazılımlarının şifreleme etkinliklerini tespit eder ve engeller.

Botnet ve hedefe yönelik saldırıların C&C iletişimlerini belirler ve engeller.

Sıfırıncı gün korumasından emin olmak için, güncellemelere bel bağlamadan, kullanıcıları ve uç nokta sistemlerini kötü amaçlı web içeriğine karşı korur.

Kolay Kurulum


Kullanımı kolay ve sıfır yönetim gerektiren Worry-Free Business Security, tehditleri daha etkili bir şekilde algılar ve böylece siz de güvenlik yerine işinize odaklanabilirsiniz.