Comodo SecureBox Nedir?

Bağlantı Kurmanın En Güvenli Yolu Şirketler kendi çalışanlarının veya müşterilerinin bilgisayarlarları ile ilgili kontrolü tam olarak sağlayamamaktadırlar. Şirket çalışanları diz üstü bilgisayarlarıyla sadece şirket ağından değil, dışarda public wifi noktalarından, kritik veri olarak adlandırabileceğimiz bilgilere erişebilmektedirler.

Aynı şekilde bu bilgisayarlarda bulunun antivirus gibi yazılımlar da bu kullanıcılar tarafından zaman zaman kontrol dışı bırakılabilmekte veya bırakılmasa bile koruma alanı bilgi çalmaya yönelik saldırı tipleri düşünüldüğünde çok yetersiz kalabilmektedir. (Sosyal Mühendislik yoluyla yapılan veya diğer kullanıcılar tarafından başlatılabilen saldırı tipleri gibi)

Comodo SecureBox bu tip insan hataları sonucu doğabilecek bilgi çalınması, kritik veri kayıplarını engelleyerek müşterilerinizin veya çalışanlarınızın tamamen güvenli şekilde işlemlerini yürütebilmelerini ve uygulamalarınızdan herhangi bir verinin çalınmadığının güvenini tek yönlü güçlü izole sistemi sayesinde size verebilmektedir.

Comodo’nun eşsiz Containerization teknolojisi sayesinde, SecureBox organizasyonların kendi uygulamalarını güvenlik kalkanı ile sararak bu uygulamaları kontrol edemedikleri POS makinaları, ATM makinaları, ya da son kullanıcının kontrolü altındaki bilgisayar ortamlarına yerleştiriyor. Zararlı yazılım bulaşmış ve saldırı halindeki bilgisayarlarda dahi bu ortam sayesinde kritik veri taşıyan uygulamalar güvende oluyor ve herhangi bir sızıntı sağlanmıyor.

Böylelikle SecureBox şirketlere kontrol ve yönetimi geri veriyor ve şirket ile son kullanıcı arasında yeni ve güvenilir bir bağ oluşturuyor

Comodo SecureBox “containerization” teknolojisi ile “Saldırı, Tespit, Engelleme” kategorilerinde InfoSecurity’nin 2015 Küresel Mükemmellik ödüllerinde1 Altın Madalya ile ödüllendirilmiştir.

Comodo SecureBox Nedir?

Neden SecureBox?

  • SecureBox içerisinde çalışan uygulamaların, saldırılara ve veri sızıntılarına karşı korunması sağlanmaktadır.
  • Geleneksel güvenlik çözümlerinin dolduramadığı açıkları kapatır.
  • Şirketlerin kendi çözümlerine bağlantı noktasında müşteri ve çalışanlarının güvenliğinden emin olur.
  • Güvenli ve özel bir yöntem ile, uç nokta ve web sunucu arasındaki bağlantının güvenli olduğuna emin olur.
  • Windows tabanlı tüm uygulama tiplerinde SecureBox koruma özellikleri gerçekleştirilebilmektedir.
  • SecureBox ortamı ile masaüstü arasında kolay geçiş sağlanabilmektedir.
  • Hafif bulut antivirüs taraması ile aktif olan zararlı yazılımlar oturum açılmadan önce analiz edile bilip, şirkete ve son kullanıcıya bilgi verilebilmektedir.
  • Ödül Kazanan “containerization” teknolojisi kullanılmıştır

Özellikler:

Uzak Kontrol Engelleme Onbinlerce kullanıcı uzaktan erişim yüzünden zararlı yazılımları bilgisayarlarına bulaşmakta, kişisel ve kritik bilgileri çalınmaktadır.

SecureBox bu problemi nasıl çözer? Uzaktan kontrol tespit edildiğinde, son kullanıcılar uyarıyı görmekte ve uzak kontrol kapatılana kadar uygulamayı kullanamamaktadırlar.

Anti SSL Dinleme

Saldırgan SSL bağlantı kurarak kendi yerleştirdiği sertifikayı sisteme güvenilir olarak tanıtmakta ve son kullanıcı bağlantı kurduğu sistemin arasında trafiği ve bilgilerini dinleyen ikinci bir kişi olduğunun farkına varmadan işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Bu sürede de saldırgan tüm gizli bilgileri alabilmekte ve hatta bunları değiştirip son kullanıcıya çok daha büyük problemler yaratabilmektedir.


SecureBox bu problemi nasıl çözer?

SecureBox zararlı SSL sertifikalarını tanıyıp onların tespit edilmesini ve kontrol edilmesini sağlayarak, kullanıcının arada ikinci bir kişi olmadan direk doğru noktaya bağlandığının kontrolünü yapabilmektedir. Böylelikle ortak alanlarda bağlanıldığında kişinin arada başka biri olmadığının emin olunmasını sağlamaktadır.

Anti – Hafıza Kopyalama

Hafıza kopyalama zararlı yazılımları, kritik verileri takip edip bulmak ve bunları kendi sistemlerine gönderme yoluyla gerçekleştirmektedir.

SecureBox bu problemi nasıl çözer?

SecureBox hafıza kopyalama işlemlerini uygulamayı koruyarak engel olmakta ve dışarıdaki herhangi bir uygulama/yazılımın güvenli uygulamaya ve hafızasına erişmesine izin vermemektedir.

URL Filtreleme

Son kullanıcılar güvenli ortam içerisinden sizin web uygulamanız dışındaki sitelere erişmeye çalışabilirler.


Merkezi Yönetim Konsolu

SecureBox merkezi yönetim konsolu uç noktalara otomatik uzaktan yükleme, tüm güvenli uygulamaların yönetimi ve kontrolü, grup ve kategori oluşturma ve farklı politikaları tanımlayabilme, alarm ve uyarı oluşturma, uç nokta karantina alınması gibi birçok yönetim ve kontrol özellikleri bulundurmaktadır.


Faydaları

Sizin güvenlik ihtiyaçlarınıza göre tasarlanmış özel güvenli uygulamalarınız sizin markanız altında ve sizin logonuzla yer alır.

Kontrol edilebilir güvenli uygulamalar sayesinde, dışarıda bulunan zararlı uygulamaların veya güvensiz sitelerin kritik verilerinize ve uygulamalarınıza erişimi engelleyerek, dışarıdaki potansiyel riskten sizi haberdar eder.

Derinlemesine güvenlik sayesinde kaydedilmiş verilerin şifreli halde tutulmasının sağlar.

Hızlı yükleme opsiyonları, arkadaş canlısı ara yüzü ve çok hızlı mimari yapısı.

Güvenle uygulamanızın kullanılmasının yanında ek olarak çalışan zararlı yazılımların engellenmesi ve bilgi verilmesi.


SecureBox’ı kimler kullanmalı?

SecureBox hangi sektörden ya da hangi servisleri verdiğinizden bağımsız olarak firmanızın güvenlik ihtiyacına göre özel olarak tasarlanan son kullanıcı güvenlik çözümüdür.

Banka ve Finans Şirketleri

Şirketlerin müşteri veya çalışanları ile sağladığınız web ara yüzleri arasında güçlü bir güvenlik sağlayarak herhangi bir olası finansal fraud riski kaldırarak güven ortamı oluşturmaktadır.

POS sistemleri

Yemek servisi veren şirketler, sağlık kurumları, market zincirleri gibi POS sistemlerini kullanan şirketler için müşteri kredi kart bilgileri ve kişisel bilgilerini korunmasını sağlayarak, şirketin itibarını korunmasını sağlar.

ATM Cihazları

Zararlı yazılım bulaşmış ATM cihazlarında işlenen çok gizli müşteri bilgilerinin tutulduğu uygulama ve katmanın korunarak herhangi bir şekilde bu verilerin çalınmasını veya kopyalanmasının engellenmesi.

Hükümet Birimleri

Çok gizli ve kritik veri tutan hükümet birimlerinde kullanılan uygulama ve verilerin güvenli ortam içerisinde çalıştırılmasını sağlayan çözüm ile herhangi bir saldırı karşısında dahi verilerin güvende kalmasının sağlanması.

Büyük Ölçekli Firmalar

Çokça saldırı alan ve çok fazla kritik veri tutan büyük ölçekli firmaların, kullanılan bilgisayarların admin hakkının çalışanda olması veya şirket ağı dışında kullanılması durumlarında gerçekleşebilen tüm saldırı çeşitlerine karşı kritik verilrin korunmasını ve şirketin bu uygulamalar üzerinde görüne bilirliğini artırarak uzaktan yönetebilmesinin sağlanması.