ARES Commander’da Blok Oluşturma ve Düzenleme

Çizimlerinizdeki en büyük yardımcınız ARES Commander ile çizim blokları oluşturabilir ve onları düzenleyebilirsiniz. Daha önceki blok yazımızda çizim bloğunu düzenlemeyi detaylı olarak anlatmıştık. 3 farklı platformda DWGlerinize ulaşma ve düzenleyebilme imkanı sunan ARES CAD yazılımları sayesinde yeniliği yakalayın. Bu yazıda, bir çizim bloğunu nasıl oluşturacağımızı, bloktan nasıl çıkacağımızı, bloğumuza yeni bir çizimi nasıl ekleyeceğimizi ya da çıkartacağımızı inceleyeceğiz.

Çizim bloğunu oluşturmak için, diğer CAD Programlarında olduğu gibi çizimi seçip, komut sekmesine “block” yazabilir ya da Ekle -> Bileşeni Düzenle -> Seç‘i kullanabiliriz. Öncelikle karşımıza blok penceresi açılacaktır, bloğa bir isim verip “tamam”a tıkladığımızda bloğumuz kaydedilecektir.

ARES Commander’daki çizim bloğunu nasıl düzenlersiniz?

Oluşturduğunuz bloğa çift tıklayarak ya da görselde anlatıldığı gibi “bileşenleri düzenle”ye tıklayarak bloğu düzenleyebilirsiniz. ARES Commander’da Blok düzenleme hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

ARES Commander’da Blok’tan Nasıl Çıkılır?

Bloktan çıkmak için, “Kaydet ve Kapat” seçeneğini seçebilir ya da komut satırına, “SAVECOMPONENT” yazabilirsiniz.

ARES Commander, ARES Touch ve ARES Kudo ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz info@datakey.com.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.